به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، مدیرعامل موسسه آموزشی و فرهنگی عصر طلایی رشد کودک(عطرک) با تسلیت ایام شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و دهه فاطمیه گفت: سومین جشنواره جهانی شادی و نشاط آی مت  26 و 27 دی ماه امسال با حضور مسئولان کشوری، استانی و مقامات عالی مرتبه در جزیره کیش  برگزار خواهد شد.
مسعود زاده باقری با بیان این که این جشنواره با حضور 20 کشور دنیا برگزار خواهد شد، اضافه کرد: روسیه، کانادا، مالزی، غنا و امارات از جمله کشورهای شرکت کننده در این  جشنواره جهانی هستند.
او با اشاره به اهمیت این موضوع که پایلت و زادگاه "آی مت" استان فارس است، افزود: فارس به عنوان میزبان اصلی این جشنواره جهانی در کیش حضور به عمل خواهد آورد.
*فرد دارای مغز تکامل یافته در جامعه موفق و توانمند خواهد بود
مدیر عامل موسسه آموزشی و فرهنگی عطرک با بیان هدف این جشنواره برای کودکان اظهار کرد: یکی از اهداف این جشنواره در ابتدا دور هم جمع کردن کودکان برای شادی و نشاط در یک محیط بسیار جذاب و سرگرم کننده است و هدف دیگر، فراموش کردن آگاهی های خود و همراه شدن با نا آگاهی های کودکان خواهد بود تا بتوانیم آینده ای بهتر برای کودکانمان رقم زنیم. 
او بیان کرد: کودکان 3 تا 7 سال  یک برش خاصی از جمعیت جامعه محسوب می شوند، که خواست ها و نیاز های مخصوص به خود را دارند و باید در این رنج سنی از آنها حمایت های لازم شود. 
زاده باقری تصریح کرد: هزار کودک در این جشنواره شرکت کرده اند، که از این تعداد 100 نفر کودک از کشور های مختلف نیز حضور دارند.
همچنین از بین تعداد نفرات  شرکت کننده 108 کودک توانمند تر نیز استعداد یابی خواهند شد.
مدیر عامل موسسه آموزشی وفرهنگی عطرک ادامه داد: کودکان را دور هم جمع می‌کنیم، تا بتوانیم از حقوق آنها دفاع کنیم و هم اینکه با خیلی از مسائل در دنیای امروزی آشنا نماییم. 
زاده باقری افزود: در حاشیه ی این جشنواره برای کودکان برنامه های تفریحی، شاد و پر نشاط نیز در نظر گرفته شده است، که همچنین دعوت از هنرمندان حوزه کودک همچون عمو های فیتیله ای و سایر هنرمندان دیگر  در کنار کودکان از برنامه های دیگر این جشنواره است. 
او با اشاره به این که جشنواره در دوبخش برگزار می شود اضافه کرد: بخش اول، بخش علمی جشنواره و بخش دوم شامل موضوعات شادی و نشاط کودکان خواهد بود.
زاده باقری با بیان به اینکه کودکان از کشور ها و استان های مختلف شرکت کرده اند افزود: کودکان در سه گروه مقدماتی، میانی و پیشرفته در کنار هم قرار می‌گیرند، که توانمندی های آن ها را با روش بازی و سرگرمی محک میزنیم.
مسعود زاده باقری ضمن حمایت های ارگان ها گفت: ارگان های مختلفی از جمله سازمان بهزیستی کشور، وزارت آموزش و پرورش، استانداری فارس و همچنین اداره کل بهزیستی فارس و آموزش و پرورش فارس برای این موسسه آموزشی و فرهنگی حمایت هایی به عمل آورده اند. 
همچنین روز 27 دی ماه از 9 صبح تا اذان ظهر مراسم اختتامیه و جشن پایانی با حضور مسئولین کشوری، استانی و مقامات عالی مرتبه برگزار خواهد شد.
زاده باقری بیان کرد: با توجه به یکسان بودن آموزش و محتوا در سراسر جهان هر ساله مسابقاتی تحت عنوان مسابقات و جشنواره جهانی شادی و نشاط "ایمت" برگزار می شود که در این مراسم نیز از مسؤولان تقدیر و تشکر به عمل می آید.
گفتنی  است در 26 دی ماه در جزیره کیش نشست خبری با حضور پرفسور دینو وونگ بنیان گزار موسسه یو سی اینترنشال انجام خواهد شد.
آی مت یک برنامه منحصر به فرد جهت غنی سازی محیط در راستای ارتقاء و تقویت مهارت های پایه مانند مشاهده کردن، فکر کردن، استدلال، برداشتن موانع خلاقیت و... بر پایه بازی و سرگرمی برای کودکان است.
موسسه عصر طلایی رشد کودک یک سیستم جهانی تحت آموزش مفاهیم پایه ریاضیات (آی مت)را ترویج می کند، که مفاهیم پایه ریاضیات را در قالب بازی ،سرگرمی و نمایش خلاق به کودکان 3-7سال در یک محیط شاد و غنی آموزش می‌دهد تا کودکان این رنج سنی را با مهارت های زندگی آشنا سازد و همچنین رسالت اصلی این موسسه بر این پایه متمرکز است که مهارت های شناختی رشد کودک را افزایش و کودکان عزیز را برای ورود به دوران رسمی آموزش، آماده کند.
 

خبرنگار: طاهره حیاتی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: