به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، محسن خباز، مدیر اجرایی نوزدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز، گفت: این رویداد هنری همزمان با سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در شیراز برگزار و طی روزهای ۱۵ تا ۲۲ بهمن‌ماه جاری در این کلان‌شهر برپا گردید.
وی افزود: فیلم‌های این جشنواره در ۴ نقطه تالار حافظ فرهنگ و ارشاد فارس، مجموعه فرهنگی هنر شهر آفتاب و پردیس گلستان و در ۵ سالن طی این ایام به نمایش گذاشته شدند.
خباز با بیان اینکه در این دوره بیش از ۲۰ هزار نفر از فیلم‌های جشنواره استقبال کردند، گفت: پس از اتمام نمایش فیلم‌های نوزدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز و نظرسنجی و ثبت آرا، سه فیلم برتر از نگاه مخاطبین مشخص شد.
مدیر اجرایی نوزدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز ادامه داد: طبق نظرسنجی‌های انجام شده در این جشنواره فیلم‌های «درخت گردو» جایگاه اول، «شنای پروانه» جایگاه دوم و «روز صفر» در جایگاه سوم قرار گرفتند.
وی یادآور شد: دلیل استقبال بی‌نظیر مردم از جشنواره فیلم فجر سبب شد که فیلم‌های برگزیده مردمی در روز پایانی این جشنواره در شیراز به سانس‌های فوق‌العاده برسد.
خباز ادامه داد: در روز آخر این جشنواره فیلم‌های «مغز استخوان»، «روز صفر»، «شنای پروانه»، «دو زیست» و «درخت گردو» در ۵ سالن شیراز اکران شدند که آخرین اکران مربوط به ساعت ۲۲ تالار حافظ و فیلم «شنای پروانه» بود.
مدیر اجرایی نوزدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز در پایان یادآور شد: در جشنواره امسال ۲۲ فیلم در جشنواره فیلم فجر و ۵ فیلم در بخش پرواز سیمرغ(ویژه کودکان) برای اکران انتخاب شدند یعنی مجموعاً ۲۷ فیلم در جشنواره امسال فیلم فجر شیراز اکران شد.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: