چهره‌ها و اتفاقات هفته گذشته در دنیای فرهنگ و هنر؛

حکم زندان برای ترانه علیدوستی/ بلاتکلیفی سینما‌ها در روزهای بازگشایی پس از کرونا/ بازگشت فردوسی‌پور چه کسانی را خوشحال می‌کند و چه کسانی را ناراحت؟

یادداشت: مجتبی احمدی؛ دبیر سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ پرسر و صداترین اتفاق هفته گذشته و خبر بازگشایی سینماها در روز اول تیرماه برمی‌گشت که بسیاری از سینماداران از عدم اختصاص فیلم‌های جدید خبر دادند و مشخص شد به جز چند سینما اکران فیلم در سینماهای دیگر در هاله‌ای از ابهام است.

 

به کارگردانی علی عطشانی؛

«کوسه» در نیاوران مقابل دوربین رفت

فیلمبرداری فیلم سینمایی «کوسه» به کارگردانی علی عطشانی و تهیه‌کنندگی سید محمد احمدی در لوکیشنی در نیاوران آغاز شد.

 

آغاز فیلمبرداری «گشت ارشاد 3» با حضور مسعود کیمیایی

در ادامه موفقیت فیلم سینمایی «گشت ارشاد» یک و دو سعید سهیلی قسمت سوم این فیلم را کلید زد.

 

سرگرمی هفته ؛

راهیابی یک بازی ایرانی به بازار بین‌المللی/ستاره اقبال در آسمان هفتم «هورخش»

فیلم نامه «آخرین داستان» که خط به خط نوشته می‌شد، همان موقع ایده طراحی بازی ای با حال و هوای این فیلم نامه هم شکل ‌گرفت. فیلم‌نامه نوشته شد و سال 97 انیمیشن سینمایی آخرین داستان که اقتباس یا برداشتی آزاد از شاهنامه است، متولد شد. انیمیشنی که در جشنواره‌های داخلی و بین‌المللی خوش درخشید، جایزه گرفت و نامش در میدان رقابت اسکار 2020 سر زبان‌ها افتاد. موفقیت‌های آخرین داستان که تکرار و تکمیل می‌‌شد، اشکان رهگذر کارگردان و نویسنده‌اش سراغ ساخت بازی‌ای رفت که از همان ابتدا ایده ساختش را در ذهن داشت. او با تیمش در«استودیو هورخش» به شخصیت «جمشید» آخرین داستان هویتی تازه داد تا این بارگیمرها‌ی نوجوان را شریک دنیای مبارزه بازی‌ای کند که قهرمانانش برای دفاع از روشنایی، در مقابل تاریکی‌ها می‌ایستند.

 

یادداشت هفته ؛

دردسر عادل برای تلویزیونی ها!

عادل فردوسی‌پور تصمیم گرفت برنامه‌ای اینترنتی را با موضوع فوتبال تهیه و اجرا کند.که گویا این برنامه قرار است جایگرین برنامه پرببیننده نود باشد.

 

یادداشت هفته ؛

شبکه نمایش خانگی خار چشم بعضی ها!

مجتبی احمدی؛ دبیر گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا

 

مهمان امشب (جمعه) برنامه «دورهمی» مشخص شد

مهران مدیری امشب در برنامه «دورهمی» میزبان یکی از دوبلورهای قدیمی خواهد بود.

 

چرا دورهمی تکراری پخش شد!

دلیل عذر خواهی مهران مدیری / ببینید

برنامه دورهمی با حضور رویا میر علمی دیشب روی آنتن نرفت!

 

«پرگار» به ایستگاه پایانی رسید

آخرین قسمت از مجموعه تلویزیونی «پرگار» امشب ۶ تیر روی آنتن خواهد رفت.

 

نیما نکیسا در برنامه «شکلات تلخ» از تیم فوتبال کودکان کار می گوید / ببینید

«شکلات تلخ» به تهیه کنندگی و کارگردانی مجتبی احمدی روزهای شنبه و سه شنبه حوالی ساعت ۱۳/۳۰ و یکشنبه و چهارشنبه حوالی ساعت ۳۰ دقیقه بامداد روی آنتن شبکه ۵ می رود.

 

چرا بازیگران مطرح مجری می‌شوند؟

ورود بازیگران به عرصه اجرا همواره با انتقادات و مخالفت‌هایی همراه بوده که معمولاً بسیاری از مجری‌های قدیمی بر این مسأله که مجری‌گری و اجرا، کاری تخصصی است تأکید داشته و ورود بازیگران به این عرصه را اتفاقی شاید غیرحرفه‌ای دانسته‌اند اما معمولاً مخاطبان تلویزیون از حضور چهره‌های سینمایی در سمت اجرا را پسندیده و از آن استقبال کرده‌اند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: