به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، ثبت‌نام کارگاه‌های مجازی «مهارت‌های زندگی» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ویژه نوجوانان ۱۲ تا ۱۷ سال آغاز شد.

مهارت معنویت، مهارت خودباوری، مهارت خوش‌بینی، مهارت شاد بودن، مهارت جرات‌مندی، مهارت ایجاد روابط مثبت، مهارت امیدوار بودن و مهارت هوش هیجانی، عنوان‌ این هشت کارگاه‌ است که زیر نظر دپارتمان مهارت‌های زندگی کانون به ریاست محمود گلزاری دکترای روان‌شناسی و عضو هیات علمی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

این کارگاه‌ها از سوی مهدی ملک‌‌محمد عضو دپارتمان مهارت‌های زندگی کانون، دانش آموخته‌ روان‌شناسی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه علامه طباطبایی و متخصص در زمینه‌ روان‌شناسی کودک و نوجوان به صورت برخط ارایه خواهد شد.

نوجوانی که در کارگاه «مهارت معنویت» شرکت می‌کند، آموزش می‌بیند که برای آن که در سفر زندگی، مطمئن‌تر قدم بردارد به چه ابزار و ویژگی‌هایی نیاز دارد و با استفاده از فعالیت‌های مختلف، ایجاد و استفاده از این ویژگی‌ها را در عمل تمرین و آزمایش می‌کند.

کارگاه «مهارت خودباوری» به نوجوان کمک می‌کند تا خود را بهتر بشناسد، با عوامل تاثیرگذار در خودباوری آشنا شود و با کمک فعالیت‌های متنوع، در عین واقع‌بینی، موفق شود خودباوری‌‌اش را افزایش دهد.

همچنین در کارگاه «مهارت خوش‌بینی» نوجوان یاد می‌گیرد چطور افکارش را شکار کند و پیام‌هایی که به آن داده می‌شود را اصلاح کند تا اسیر دام بدبینی و فاجعه‌پنداری نشود. علاوه بر این می‌آموزد مسایل را به اجزای کوچکی تبدیل کند که موقت و قابل حل هستند.

نوجوانی که در کارگاه «مهارت شاد بودن» نیز شرکت می‌کند، می‌آموزد که به جای منتظر بودن، برای خوشحال کردن خود نقشه بکشد و برای عملی کردن نقشه‌هایش دست به کار شود.

در کارگاه «مهارت جرات‌مندی» نوجوان با سبک‌های رفتاری آشنا می‌شود. یاد می‌گیرد چگونه برای گرفتن حق خود، رفتاری مودبانه، پیگیرانه و قاطعانه داشته باشد و با شیوه‌های رد کردن درخواست‌های نامعقول آشنا شود.

همچنین در کارگاه «مهارت ایجاد روابط مثبت» نوجوان یاد می‌گیرد چطور روابط خود با دیگران را مدیریت کند که هم برای خودش و هم برای طرف مقابل پیامدهای مثبت داشته باشد.

در کارگاه «مهارت امیدوار بودن» نوجوان به کمک فعالیت‌های متنوع و هیجان‌انگیز با راه‌کارهای انتخاب هدف مناسب آشنا می‌شود و می‌آموزد چه‌طور با برنامه‌ریزی آرزوهای خود را به اهدافی دست یافتنی تبدیل کند.

دوره «مهارت هوش هیجانی» به نوجوان کمک می‌کند تا با هیجان‌های خود آشنا و دوست شود و بتواند با آن‌ها به بهترین وجه کنار بیاید.

کارگاه‌های ۱۰ جلسه‌ای «مهارت‌های زندگی» از ۱۶ تیر تا ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ در ساعت‌های ۱۵ تا ۱۶، ۱۶ تا ۱۷ و ۱۸ تا ۱۹ به صورت برخط برگزار می‌شود.

نوجوانان علاقه‌مند تا ۱۵ تیر ۱۳۹۹ فرصت دارند برای ثبت‌نام در این کارگاه‌ها به پایگاه مجازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مراجعه کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: