به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، محمدمهدی حاجعلی، تهیه کننده و پژوهشگر مستند «روزگار جلال» در رابطه با این پروژه گفت: مدتی است که پژوهش این مستند در مرکز مستند سوره حوزه هنری آغاز شده است و به تازگی به پایان رسیده و این مستند پرتره از دوران جوانی او که وارد دارالفنون می‌شود تا وفاتش را تصویر می‌کند.

وی با اشاره به اینکه مستند در سه پخش به جلال آل احمد می‌پردازد اظهار داشت: بخش اول زندگی سیاسی او است که از سال ۱۳۲۲ تا ۱۳۳۲ را شامل می‌شود. سپس به زندگی ادبی او در دو ساحت مقالات و و آثار ادبی و داستان جلال می‌پردازیم. در بخش سوم نیز به جلال آل احمد به عنوان نمونه‌ای از یک روشن‌فکر متعهد که با قلمش کار سیاسی می‌کرده و با مقالاتش تعهدش را در تاریخ نشان داده است، دوران او را بررسی می‌کنیم.

حاجعلی با بیان اینکه عنوان «روزگار جلال» برای این مستند موقت است گفت: اکنون در مرحله پیش تولید هستیم و طبق پژوهش صورت گرفته تأکید بیشتری بر مقالات وی داشته‌ایم.

وی در پایان اظهار داشت: در این پروژه امیرعباس محمدی فشارکی به عنوان مسئول آرشیو تصویری و خانم‌ها حسنی و پائینی به عنوان پژوهشگر با ما همکاری دارند و این مستند پرتره توسط مرکز مستند سوره حوزه هنری تهیه و تولید می‌شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: