به گزارش گروه فرهنگ وهنر خبرگزاری برنا؛ در بخشی از این قسمت «چرخ»، سیدمحمدحسین خلیلی، روزنامه‌نگار علم با دکتر امیر شعبانی، روانپزشک گفت‌وگو می‌کند و از او میپرسد «چرا این روزها حالمان خوب نیست؟». در روزهای گذشته علی‌اسدی، معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت گفت «اصلا دور از انتطار نیست که پس از شیوع کرونا افزایش اختلالات روانپزشکی اتفاق افتاده باشد.» او اعلام کرد شیوع اختلالات بر اساس پیمایش‌های ملی بالای ۲۳ درصد است و بالاترین اختلال روانپزشکی در کشور اختلال افسردگی است و پس از آن اختلالات اضطرابی در رتبهی بعدی قرار دارد. اختلالات افسردگی به تنهایی ۱۲.۷ درصد و اختلالات اضطرابی حدود ۱۵ درصد است. امسال شعار فدارسیون جهانی سلامت روان برای این هفته، «سلامت روان برای همه، سرمایه‌گذاری بیشتر، دسترسی بیشتر» است. در بخش‌ دیگری از این قسمت «چرخ»، سیدحمیدرضا میرزاده، مهم‌ترین و تازه‌ترین خبرهای محیط‌زیست را بررسی می‌کند.

فصل هفتم مجله‌ی تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ی زندگی با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور مسئولان، کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند.

«چرخ» چهار روز در هفته، از یکشنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۱۹ به‌صورت زنده و به مدت ۴۵ دقیقه از شبکه‌ی چهار سیما پخش می‌شود. مجری «چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: