به گزارش برنا، این برنامه که هر هفته به یکی از موضوعات مهم اقتصادی در جهان اختصاص دارد، در این قسمت به بولیوی و مشکلات اقتصادی آن می پردازد. مانند بسیاری از ملت های آمریکای جنوبی ، بولیوی در سال های اخیر موارد زیادی را مانند سرنگونی رئیس جمهور قبلی مورالس و تاثیر ویروس کرونا تجربه کرده است اما در انتهای این تونل نور امیدی وجود دارد و آن همان وعده رئیس جمهور جدید لوئیس آرسه است که می خواهد  «بولیوی را دوباره بسازد».

در انتخابات گذشته لوئیس آرسه پیروزی چشمگیری کسب کرد و حدود 55٪ آرا را در برابر شش رقیب  دیگر  به دست آورد ، اما اهمیت این انتخابات این واقعیت است که لوئیس آرسه وزیر اقتصاد مورالس بود. بنابراین رای دهندگان امیدوارهستند که بتواند اقتصاد را از خاکستر بیرون بیاورد.

برنامه این هفته «شکاف اقتصادی»(Brecha Económica) با اجرای مهدیه اسماعیل پور به اقتصاد بولیوی خواهد پرداخت و تعیین خواهدکرد که آیا رئیس جمهور جدید می تواند با استفاده از تجربیات اقتصادی خود ، بولیوی را از حالت قرمز و سیاه برگرداند.

برنامه «شکاف اقتصادی» کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی وی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی وی به صورت زبانگردانی متن آیتم های تصویری و اجرای مجری اسپانیایی زبان بازسازی و پخش می شود.

این برنامه روزهای دوشنبه ساعت 19:30 به وقت تهران پخش می‌شود و تکرار آن روز  سه شنبه ساعت 3:30 ،13و 17:30روی آنتن هیسپان تی وی می‌رود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: