به گزارش برنا؛ پژوهشگاه  تخصصی شهید صدر  کتاب «نا» را که روایتی واقع‌نما و مستند از شهید صدر است به رشته تحریر درآورده است. «نا» مملو از جزئیات درباره شهید صدر است که با پرهیز از زیاده‌پردازی واغراق، به شرح زندگی او پرداخته است. مریم برادران در طول نوشتن این کتاب با خانوادۀ شهید صدر به‌ویژه همسر شهید در ارتباط بوده و از ارشاد و راهنمایی آنان بهره برده است. 

در این نشست آیت الله منذر حکیم ،استاد خارج فقه حوزه علمیه ،حجت الاسلام محمود دعایی ،محقق و مدیر مسئول روزنامه اطلاعات ، از شاگردان امام خمینی و سفیر وقت ایران در عراق ،زهرا حائری از شاگردان شهیده بنت الهدی صدر و احسان محمدی،کارشناس مجری حضور خواهند داشت و پیرامون این کتاب به گفتگو می پردازند. 

 سید محمدباقر صدر فقیه ، مجتهد، فیلسوف، اندیشمند، مبتکر و نظریه‌پردازشیعه و سیاستمدار عراقی بود. وی به دنبال یک نبرد طولانی با حزب بعث عراق به تدریج به عنوان یک رهبر شناخته شده مورد توجه مردم قرار گرفت و به علت مبارزاتش با حکومت بعثی عراق بارها توسط حکومت عراق دستگیر و زندانی شد.سرانجام در فروردین ۱۳۵۹  وی و خواهرش بنت‌الهدی صدر به دستور صدام حسین کشته شدند. امام راحل (ره) در پیامی ۳ روز عزای عمومی را برای شیعیان اعلام کرد.

به باور نویسنده کتاب ، شهید صدر برای «ما بودن» خیلی زحمت کشید و در تجربه‌های زندگی ایشان هم مشهود است که هر وقت مشکلی پیش می‌آمد ما بودن راه‌حل خارج شدن از بن‌بست می دانست.

این نشست 25 آذر ماه ساعت 14 در فرهنگسرای امام(ره) با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد و همزمان از صفحه اینستاگرام این فرهنگسرا به نشانیimam.farhangsara  و صفحه    shahidsadr به صورت زنده انتشار خواهد یافت .

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: