به گزارش برنا؛ در ویژه‌ برنامه‌ی «چرخ»، حافظ آهی و محمدرضا مقدسیان، به‌عنوان مجری‌های برنامه میزبان چهره‌هایی از دنیای علم و فناوری خواهند بود. در بخشی از این ویژه‌برنامه ‌دکتر سید حجت‌‌الحق حسینی، پژوهشگر تاریخ علم، ویژگی‌های علمی و نجومی طولانی‌ترین شب سال را بررسی خواهد کرد. شبی که زمین در موقعیت انقلاب زمستانی قرار می‌گیرد. در انقلاب زمستانی نیمکره‌ی شمالی، روز در کوتاه‌ترین و شب در بلندترین حالت خود قرار دارد.

در بخشی دیگر از برنامه دکتر روح‌الله رحمانی، از مدیران سابق مایکروسافت و آمازون و متخصص هوش مصنوعی از خاطرات و تجربه‌های کار در بزرگترین کمپانی‌های علم و فناوری خواهد گفت.

 «چرخ» در بخش دیگری این ویژه‌برنامه میزبان یک زوج موسیقیدان خواهد بود. آرش هژیرآزاد و یگانه حسینی‌نیا در گروه موسیقی دوئت لیرا موسیقی‌هایی با الهام گرفتن از نجوم و کیهان‌شناسی خلق می‌کنند. دکتر حمیدرضا نمازی، رییس موزه‌ی ملی تاریخ علوم پزشکی مهمان دیگر ویژه‌برنامه‌ی یلدای شبکه‌ی چهار خواهد بود که از نکته‌های پزشکی شب‌ها و امید در شب یلدا خواهد گفت. محمود حاج‌زمان و سیدمحمدحسین خلیلی در میز علم برنامه از رازها و ویژگی‌های خاص شب‌ها خواهند گفت و محمدحسین جهان‌پناه کتاب‌ها و فیلم‌ها و سریال‌های علمی برای تماشا در شب یلدا معرفی خواهد کرد.

فصل هفتم مجله‌ی تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ی زندگی با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور مسئولان، کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند.

«چرخ» چهار روز در هفته، از یکشنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۱۹ به‌صورت زنده و به مدت ۴۵ دقیقه از شبکه‌ی چهار سیما پخش می‌شود. مجری «چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: