به گزارش برنا، در این قسمت «چرخ»، حافظ آهی، مجری-کارشناس برنامه با دکتر اصغر عبدلی، عضو هیئت علمی پژوهشکده‌ی علوم محیطی دانشگاه شهید بهشتی و رئیس کارگروه ساماندهی صید آبزیان مجلس شورای اسلامی گفت‌وگو می‌کند. از نظر اکثر سازمان‌های زیست‌محیطی، مشکل اساسی اغلب روش‌های صید، صید گونه‌ی نامطلوب است. آنها نمی‌خواهند بعضی از ماهیان بی‌دلیل صید شوند. از آنجایی که ترال کف شامل کشیدن ابزار سنگین ماهیگیری در کف دریاست، می‌تواند تخریب‌هایی در مقیاس بزرگ در کف اقیانوس‌ها ایجاد کند. از آن جمله شکستن مرجان‌ها، خسارت به زیستگاه و حذف جلبک‌های دریایی است. اوایل آبان ماه امسال بود که مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای از ممنوعیت دو ساله‌ی صید ترال از ابتدای آذر ۹۹ خبرداد.

 در بخش دیگری از این قسمت «چرخ» متین نصیری، روزنامه‌نگار حوزه‌ی خودرو، تازه‌ترین خبرهای دنیای خودرو از جمله رونمایی از لامبورگینی SC20 و نامزدهای خودروی سال اروپا را بررسی خواهد کرد.

فصل هفتم مجله‌ی تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ی زندگی با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور مسئولان، کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند.

«چرخ» چهار روز در هفته، از یکشنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۱۹ به‌صورت زنده و به مدت ۴۵ دقیقه از شبکه‌ی چهار سیما پخش می‌شود. مجری «چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: