به گزارش برنا، جلدهای یک و دو از مجموعه چهار جلدی «وینی پو» با عناوین «خانه‌ای در زمین پو و وینی پو» اثر ای. ای میلن با ترجمه‌ فرید کرمی در قطع رقعی منتشر شد.

این مجموعه داستان عروسک خرسی است به نام ادوارد خرسه که خودش را وینی پو معرفی می‌کند. یک خرس قطبی باهوش و شجاع و در عین حال شاعر با شعرهای با مزه و زیبا. از آن جا که صاحبش کریستوفر رابین خیلی مهربان است و او را خیلی دوست دارد، هر روز از نویسنده می‌خواهد برای او و درباره او و دیگر حیوانات عروسکی‌اش قصه‌هایی بامزه تعریف کند. کتاب «وینی پو» ماجرای این قصه‌ها و رویدادهای پرهیجان آن‌هاست. شخصیت این قصه‌ها همگی حیواناتی هستند یاور یکدیگر که در هنگام دوری دلشان برای هم تنگ می‌شود . پیگلت خوکی کوچک و فسقلی است، ایور که دمش را گم کرده، الاغی است خاکستری رنگ و غمگین، کانگا کانگورویی است نگران گم شدن بچه‌اش و…

این مجموعه داستان‌های طنز زیبایی دارند و با شگرد خاص نویسنده یعنی بیان داستان در داستان، به مخاطب لذت دنبال کردن آن‌ها را می‌دهند. کریستوفر رابین که خودش یکی از شخصیت‌هاست هر جا که لازم باشد در داستان دخالت می‌کند و نتیجه را به نفع شخصیت‌های آن تغییر می‌دهد. حیوانات داستان بازی‌های کلامی خنده‌دار و مضحکی دارند و از خنگ بازی‌هایشان خواننده به خنده می‌افتد.

کتاب کارکرد تربیتی- تفریحی دارد و بسیار پرکشش است. به سوادآموزی و آموزش خواندن و نوشتن، کمک به یکدیگر در هنگام بحران و شاد کردن دیگران توجه ویژه‌ای دارد. کتاب ترجمه روان و خوبی دارد به ویژه در لابه‌لای متن، ترجمه شعرهای زیبا و طنز «وینی پو» به خواننده لذت می‌دهد.

کتاب‌های بنفشه واحد کودک و خردسال انتشارات قدیانی جلد یک و دو از مجموعه چهار جلدی «وینی پو» را در نوبت چاپ اول با قیمت هر جلد ۲۵۰۰۰ تومان در اختیار علاقه‌مندان قرار داد.

این مجموعه ۴ جلدی است و دو جلد دیگر آن نیز به زودی منتشر خواهد شد. علاوه بر این‌ها یک مجموعه ۳۰ جلدی دیگر در قطع جیبی و به صورت رنگی در دست چاپ است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: