به گزارش برنا، مجموعه انیمیشن «کاپی دوست زمین» به کارگردانی گلنوش شریفی، تهیه کنندگی دریا صفوی و با مشارکت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند تولید می شود. 

بنابراین گزارش، در این مجموعه انیمیشن، شخصیت کارتونی به نام «کاپی» خلق و طراحی شده است که در طراحی این شخصیت کارتونی به موضوع محیط زیست و تناسب و همخوانی ظاهری و گرافیکی شخصیت با لوگوی طرح کاپ (کاهش پسماند) نیز توجه شده است.

هدف از طراحی شخصیت کاپی و تولید مجموعه «کاپی دوست زمین»، توجه ویژه به فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در حوزه مدیریت پسماند به شهروندان و به خصوص کودکان و دانش آموزان است. 

آشنایی شهروندان با روش های جلوگیری از تولید پسماندها و کاهش پسماندها و تفکیک آن ها در مبداء را می توان از مهم ترین مسایل و دغدغه مندی های نویسنده داستان این مجموعه انیمیشنی جذاب در نظر گرفت.

این مجموعه انیمیشن در حال حاضر مراحل اولیه ساخت و تولید خود را سپری می‌کند و قرار است از نیمه زمستان سال جاری از سیما و شبکه های اجتماعی پخش شود. 

از برخی عوامل «کاپی دوست زمین» می توان به فیلمنامه نویس/ مسعود خاکباز، مدیر تولید/ شیده طلوعی، استوری برد/ جواد ابراهیم خانی، تدوین/ فریبا امیرکمالی، صداگذاری و موسیقی/ توحید وفایی و مدیر دوبلاژ/ علی بهرامی اشاره کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: