به گزارش برنا، شهریار احمدی مهمانِ پانزدهمین ویژه‌برنامه «گفتارهای آنلاین هنر فردا» با موضوع «تاریخ، ادبیات و دستمایه‌های نقاشی» خواهد بود.

شهریار احمدى متولد ۱۳۵۸ در کرمانشاه و فارغ‌التحصیل رشته نقاشی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه هنر است.

وی در سال ١٣٧۴ برنده جایزه اول محیط‌زیست در ژاپن شد و در سال ١٣٨۶جایزه و تندیس دوسالانه بین‌المللی نقاشی جهان اسلام را کسب کرد.

شهریار احمدی یکی از مهم‌ترین چهره‌های نقاشی معاصر ایران است که آثارش در داخل و خارج از کشور موردتوجه و تحسین بسیار قرارگرفته است.

وی تاکنون بیش از ۱۵ نمایشگاه انفرادی در ایران، سوئیس و کشورهای منطقه داشته و در نمایشگاه‌های گروهی بی‌شماری شرکت کرده است.

او در سال ٢٠١٠ از طرف بنیاد آرت بریج به لوسرن سوئیس دعوت شد و در سال ٢٠١۵ در بینال ونیز شرکت کرد. در سال ٢٠١۶ برند معروف مد «والنتینو» دو پرده از نقاشی‌های شهریار احمدى را به هنگام شو زمستانی‌اش بر دیوار نصب کرد.

کتاب مجموعه آثار او با کیوریتوری از پروفسور مارکو منو گوتزو استاد دانشگاه میلان و نوشتارهایی از چند صاحب‌نظر هنری جهان به‌زودی از سوی انتشارات SKIRA چاپ خواهد شد.

وى از نقاشان جریان ساز و تاثیرگذار بر نسل پس از خودش است. او از سال ۱۳۸۳ به‌عنوان مدرس نقاشی و رییس دپارتمان نقاشی دانشگاه علمى کاربردی کرج مشغول کار است.

این ویژه‌برنامه، دوشنبه ۲۲ دی‌ماه، ساعت ۲۲ از شبکه‌های مجازی موسسه در اینستاگرام:  https://www.instagram.com/_arttomorrow، تلگرام: https://t.me/arttomorrow و آپارات: https://www.aparat.com/arttomorrow پخش خواهد شد.

این موسسه در نظر دارد مجموعه رویدادهای خود را که در سال گذشته به صورت ثابت و حضوری برگزار می‌شدند، به صورت مجازی ادامه دهد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: