به گزارش برنا،  فاطمه معتمدآریا و محسن تنابنده دو چهره اصلی فیلم «روزی روزگاری آبادان» ساخته حمید رضا آذرنگ هستند که به اعتقاد بسیاری از خبرسازترین های جشنواره این دوره خواهد بود.

فاطمه معتمدآریا که پیشتر در نمایش «خنکای ختم خاطره» با آذرنگ همکاری کرده است در مورد حضور در این فیلم گفت: وقتی فیلم‌نامه «روزی روزگاری» آبادان را خواندم، جذب موضوع آن شدم و از آن‌جا که متنی متفاوت بود، به این فکر می‌کردم که فضای «سورئال» قصه در هنگام اجرا چه شکلی به خود خواهد گرفت و ارتباط میان موضوع و مخاطب به چه نحوی خواهد شد.

وی اضافه کرد: شخصیت من در این اثر سینمایی برایم مجموعه‌ای از واژگان «زن»، «مادر» و «همسر» را تداعی می‌کند.

فاطمه معتمد آریا که سه بار برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن را برای فیلم های «برهوت»، «هنرپیشه» و «همسر» و نقش مکمل را برای بازی در فیلم «مسافران» در کارنامه دارد، با جشنواره فیلم فجر بیگانه نیست،  او در مورد بزرگترین رویداد سینمایی سالانه ایران گفت: زمانی بارقه امید در دل سینماگران زمانی می‌درخشد که آینده‌ای از ادامه کارشان در سینما روشن شود و جشنواره برای کسانی که سال گذشته مشغول به کار بودند، امیدبخش خواهد بود.

وی اضافه کرد: صادقانه بگویم که برای من برپایی جشنواره‌ها بسیار ارزشمند و قابل احترام است، چراکه در شرایط موجود، زنده نگاه داشتن سینما، راحت نیست. امیدوارم جشنواره فیلم فجر۳۹ بتواند حامی سینماگران برای آینده بهترشان باشد.

در خلاصه داستان  روزی روزگاری آبادان آمده است: در آبادان، سال ۱۳۸۱ خانواده پنج نفری مصیب چرخیده در آخرین روز سال مشغول خرید شب عید هستند اما به دلیل حال بد مصیب که ناشی از گرفتاری اش به مواد مخدر است کشمکشی میان آن ها در می‌گیرد و در اوج تلاش خیری مادر خانواده برای به آرامش رساندن خانواده به ناگاه اتفاقی غیرمنتظره همه آن ها را غافلگیر می‌کند  و ...

در فیلم حمیدرضا آذرنگ؛ فاطمه معتمد آریا، محسن تنابنده، الهام شفیعی، هیراد آذرنگ، سهیل جمالی، امیرحسین ابراهیمی در این فیلم بازی کرده‌اند.

عوامل فیلم  عبارتند از: کارگردان: حمیدرضا آذرنگ، تهیه کنندگان : عبدالله اسکندری ، علی اوجی ، فیلمنامه نویس: حمیدرضا آذرنگ، مدیر فیلمبرداری: مسعود سلامی، چهره پرداز: عبدالله اسکندری، طراح صحنه و لباس: سهیل دانش اشراقی ، تدوین: سپیده عبدالوهاب، صدابردار: بابک بنی اردلان، صداگذار: بهمن بنی اردلان، موسیقی: حسام ناصری ، جلوه های ویژه میدانی: علیرضا موسوی، جلوه های ویژه بصری: فرید ناظر فصیحی، منشی صحنه : ساناز هرندی، برنامه ریز : حمید شوریده ، عکاس: سارا ایوانی و روابط عمومی: سپیده حیدرآبادی.

ویدیوی دریافتی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: