به گزارش برنا، محمدرضا شریفی نیا تهیه کننده و بازیگر این فیلم این فیلم را در ژانر کمدی توصیف کرد و گفت: ما در این فیلم، سعی کردیم که اثر کمدی خوب که حرفی برای گفتن دارد و به بعضی از مسائل اجتماعی گریز می‌زند، بسازیم، که علاوه بر نقد و آسیب‌شناسی، سرگرم کننده هم باشد و بستری برای تفریح مردم فراهم آورد.

وی با اشاره به تاثیر طنز در آثار سینمایی و نمایشی اضافه کرد: آثار این ژانر لزوما سطحی نیست. ما باید سعی کنیم به سمت «طنز» برویم و به معضلات جامعه در بستر کمدی نیشتر بزنیم.

وی که در این فیلم با دخترش مهراوه همبازی است گفت: عروس خیابان فرشته نمونه‌ای از یک فیلم کمدی خوب است.

این بازیگر پیشکسوت سینما ادامه داد: با وجود شیوع ویروس «کرونا» باید آگاه باشیم که چرخه زندگی ادامه دارد. برگزاری جشنواره اتفاقی بسیار درست است، حتی اگر فستیوال به صورت مجازی هم برگزار شود، یا تنها خبرنگاران به تماشای آثار بنشینند، باز هم نوری است که تابیده می‌شود و چراغ جشنواره روشن می‌ماند.

در این فیلم می بینیم، خانواده مهاجر درخانه‌ای قدیمی در دل خیابان فرشته که متعلق به دایی خانواده است زندگی می‌کنند. هر یک از اعضای خانواده از فضای این خانه به نحوی ارتزاق می‌کنند. با بازگشت دایی خانواده پس از سال‌ها به همراه عروسش از خارج از کشور به نیت فروش خانه قدیمی خانواده مهاجر را وارد چالش و دردسرهای بزرگی می‌کند و این خانواده تلاش می‌کنند، به هر نحوی این خانه را حفظ کنند تا این که...

محمدرضا شریفی نیا، عاطفه رضوی، مهراوه شریفی نیا، علیرضا جعفری، فهیمه رحیمیان، سام نوری، پوریا پورسرخ، حسام نواب صفوی، کمندامیرسلیمانی، شقایق فراهانی، رامین ناصرنصیر، تارا عطار، ملودی موسوی، فهیمه رحیم نیا، هلیا امامی و مجتبی شفیعی در این فیلم ایفای نقش می‌کنند.

عوامل فیلم عبارتند از: کارگردان: مهدی خسروی، فیلمنامه نویس: الهه زارع نژاد براساس طرحی از مجتبی متولی، تهیه‌کننده: محمدرضا شریفی‌نیا، مدیر فیلمبرداری: فرشاد خالقی، موسیقی: بهنام ابطحی، صدابردار: اردلان کیان ارثی، صداگذار: مهرداد جلوخانی، چهره‌پرداز: شهرام خلج، طراح صحنه: آبتین برقی، طراح لباس: مرضیه حکیمی، جلوه‌های ویژه بصری: روزبه کلباسی، تدوین: روزبه کلباسی.مدیرتولید: مجتبی متولی، دستیارتهیه: حنیف سروری، سرمایه‌گذار: علیرضا آشوری، عکس: احمدرضا شجاعی، مدیرتدارکات: نادر محمدی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: