به گزارش برنا، یکی از این پنج کتاب «پاپشاه، تبعید پایِس نهم و ظهور اروپای نوین» نوشته‌ی دیوید ایزریئل کرتزر و با ترجمه‌ی علیرضا عامری است که سال 2018 نوشته شده است.

داستان این کتاب، حکایتگر تغییر ماهیت معنوی‌ترین کانون مسیحیت جهان، یعنی واتیکان بعد از به تخت رسـیدن یک پاپ در قرن نوزدهم و کاربست فایـده‌گرایانه‌ی انـواع تقیه‌های سیاسی‌اقتصادی در بزنگاه عافیت‌طلبی و ترسیم تأثیرپذیری رهبر کاتولیک‌های جهان از اطرافیان فاسد و دروغ‌پرداز است. نقص تراژیک قهرمان قصه یعنی پاپ، که ازقضا منجی بشریت است، در این روایتْ خود به‌بهای خون هزاران تن تمام می‌شود، گرچه اگر آن خفقان و سرکوب نبود شاید اروپای مدرن ظهور نمی‌کرد.

کتاب «پاپشاه، تبعید پایِس نهم و ظهور اروپای نوین» در 504 صفحه و قیمت 98000 تومان در دسترس عموم علاقه‌مندان کتاب قرار گرفته است.

کتاب دیگر این مجموعه «تاریخ تفکر سیاسی چین» نوشته‌ی یونگمین کیم و با ترجمه‌ی علی ربیع است.

 با توجه به اهمیت روزافزون چین در دنیای جهانی‌شده‌ی ما، وسوسه‌ی جست‌وجوی جوهر تفکر سیاسی چین، که احتمالاً زیربنای سیاست چین است، در ما ایجاد می‌شود. هیچ مجموعه‌ای از ویژگی‌های اصلی وجود ندارد که در سیر تطور تاریخی تفکر سیاسی چین، آن‌طور که باید و شاید، معتبر باشد. بنابراین، «تاریخ تفکر سیاسی چین» کوششی است برای نشان دادن تنوع پویای تفکر سیاسی چین.

کتاب «تاریخ تفکر سیاسی چین» در 376 صفحه و قیمت 75000 تومان در دسترس عموم علاقه‌مندان کتاب قرار گرفته است.

اما کتاب بعدی «ویلا اِربِل: جنگ جهانی دوم، فرار و خانه‌ای در فرانسه» نوشته‌ی رزماری سالیوان و با ترجمه‌ی مریم الماسی است.

این کتاب روایتی واقعی از جنگ جهـانی دوم است که نشـان می‌دهد چطور کمیته‌ی نجات اضطراری به برخی از مهم‌ترین روشنفکران و هنرمندان اروپا کمک کرد تا از نازی‌ها بگریزند. میان آشوب فرانسه‌ی زمانِ جنگ، ویلا اربل به پناهگاهی تبدیل شد. نهایتاً، همه‌ی ساکنان این خانه و همچنین دو هزار نفر دیگر به خاطر مداخله‌ی شجاعانه‌ی فرای و کمیته‌اش نجات یافتند.

کتاب «ویلا اِربِل: جنگ جهانی دوم، فرار و خانه‌ای در فرانسه» در 556 صفحه و قیمت 115000 تومان در دسترس عموم علاقه‌مندان کتاب قرار گرفته است.

چهارمین کتاب این مجموعه «48 قانون قدرت» نوشته‌ی روبرت گرین و با ترجمه‌ی کیانوش امیری است.

این 48 قانون ماحصل خرد جمعی، بر اساس نوشته‌های استراتژیست‌های برجسته‌ (سون ـ تزو، کلاوزِویتس)، دولت‌مردان (بیسمارک، تالیران)، درباریان (کاستیلیونه، گراسیان)، اغواگران (نینون دو لونکلو، کازانوا) و کلاهبرداران (جوزف ویل) در طول تاریخ است.

کتاب «48 قانون قدرت» در 720 صفحه و قیمت 140000 تومان در دسترس عموم علاقه‌مندان کتاب قرار گرفته است.

«قانون اساسی آمریکا چقدر دموکراتیک است» نوشته‌ی رابرت آ دال و با ترجمه‌ی داود سپاهی یکی دیگر از عناوین جدید نشر نیماژ است.

بحث اصلی کتاب این است که چرا امروز باید مقید به سندی باشیم که بیش از دو سده پیش گروهی 55 نفره انسان فانی تهیه کردند، در واقع به امضای 39 نفر رسیده، که شماری قابل توجه از ایشـان برده‌دار بودند، و فقط در 13 ایالت با آرای تعدادی کمتر از دو هزار مرد تایید شده، که از مرگ همه آنها خیلی گذشته و دیگر فراموش شده‌اند؟

کتاب «قانون اساسی آمریکا چقدر دموکراتیک است» 144 صفحه دارد و با قیمت پشت جلد 30000 تومان در دسترس عموم علاقه‌مندان کتاب قرار گرفته است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: