به گزارش برنا، گروه سیاسی در راستای افزایش آگاهی عمومی  و زمینه سازی مناسب برای حضور مردم درسیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از اواسط اسفند ماه برنامه های مختلفی را تهیه کرده است.

یکی از این برنامه ها «به بلندای ایران» نام دارد.

در این برنامه  به منظور افزایش حضورآگاهانه مردم در انتخابات و نیز بالا بردن نقش مخاطبین همه استان ها در برنامه های انتخاباتی با طراحی 31 برنامه 30 دقیقه ای مستند داستانی ، ضمن بررسی فرصت ها ،  اولویت ها، و مشکلات اساسی استان های کشور ، با همیاری خود مردم و  گروهی از نخبگان استان ،برنامه ها و پیشنهادات منسجم و منطقی را برای حل مشکلات و بهبود شرایط استان  به نامزدهای سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی‌شهر و روستا ارائه می شود.

  در ابتدای برنامه در بخش «دریچه» به معرفی استان نظیر موقعیت جغرافیایی، اهمیت و جایگاه مختلف استان در میان سایر استان های کشور،  پیشرفت ها و دستاورد های استان در سال های گذشته  می پردازد.

دربخش «گنج نهان» افتخارات مهم استانی (علمی ، صنعتی ،هنری و فرهنگی ....) و اولویت های هر استان در انتخابات ریاست جمهوری را بررسی می شود و با همیاری خود مردم ویژگی های رئیس جمهور اصلح و نامزد شورای شهر و روستا  در دوران حساس کشور شناسایی می شود و تا جای ممکن راهکارهایی برای برطرف شدن مشکلات  ارائه می دهد.

در بخش سوم به بررسی ارائه مطالبات و انتظارات مردم از رئیس جمهورمی پردازد .

در بخش چهارم  با عنوان «نبض» به فرصت ها و ظرفیت ها ی موجود در استان ( با نگاه اشتغال زایی، رفع محرومیت و برطرف کردن موانع تولید ...) می پردازد و نقش رئیس جمهور  و دستگاه اجرایی کشور برای برطرف کردن این موانع و مشکلات مورد بررسی قرار می گیرد .

در بخش پایانی با عنوان «هوای تازه» نخبگان و شخصیت های علمی  استان که شاید جزء مقامات اجرایی قبلی کشور هم باشند برای  برطرف شدن مشکلات و چالش های استان  و یا عملیاتی شدن طرح هایی که  می تواند استان و حتی کشور را متحول کند پیشنهادات و راهکارهایی را به رئیس جمهور آینده ارائه می دهند . 

«به بلندای ایران» به تهیه کنندگی حسین معصومی  و ا جرای حامد نجم الهدی  جمعه ها ساعت 16:00 از رادیو ایران پخش می شود

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: