به گزارش برنا، فرناز و محمدرضا جورابچیان که قبلا مستند «اعتراض وارد نیست» را در هنروتجربه اکران کرده‌اند، با مستند «خانه خاموش» به تهیه کنندگی الهه نوبخت در بخش راف کات پنجاه و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «ویزیون دو ریل» سوییس رقابت می‌کنند.

این فیلم که تولید آن بیش از چهار سال به طول انجامیده به عنوان نماینده ایران در این دوره از رقابت‌های تولید فیلم مستند در این رویداد  اروپایی پذیرفته شده است. در این بخش تنها چهار پروژه محصول مشترک از کشورهای آمریکا، مکزیک، برزیل، کامرون، بلژیک، آفریقای جنوبی، فیلیپین و ایران انتخاب شده‌اند.

«خانه خاموش» پرتره خانواده‌‌ای تهرانی است که زندگی آن‌ها در چند دهه به تصویر کشیده می‌شود. فرناز جورابچیان پیش از این در گفت‌وگویی با سایت هنروتجربه، درباره «خانه خاموش» توضیح داده‌بود:«خانه خاموش تاریخ معاصر ایران از پهلوی اول تا امروز را در خلال زندگی یک خانواده تهرانی که در واقع خانواده خودمان هستند، روایت ‌می‌کند که از سال ۱۳۹۶ ساخت آن را در دست داریم».

جشنواره فیلم مستند «ویزیون دو ریل» از مهم‌ترین جشنواره‌های مستند جهان است که امسال پنجاه و دومین دوره آن از تاریخ۱۵ آوریل تا ۲۵ آوریل (۲۶فروردین الی۵ اردیبهشت) به صورت آنلاین و با پذیرش تعداد محدودی میهمان برگزار می‌شود.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: