به گزارش برنا، در حکم آیت الله کاظم صدیقی به سید محمد صالح هاشمی گلپایگانی آمده است: نظر به لزوم تحول در ستاد امر به معروف و نهی از منکر در راستای انتظارات مقام معظم رهبری و اهداف ترسیم شده در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و با عنایت به دانش، بینش، تجارب ارزشمند، روحیه انقلابی و جهادی و برخورداری از مدیریت تحولی، جنابعالی را از سوم خرداد با حفظ سمت به مدت سه سال به عنوان دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر منصوب می‌نمایم.

صدیقی در حکم دبیر جدید ستاد امر به معروف و نهی از منکر از هاشمی گلپایگانی خواسته است تا علاوه بر انتظارات مندرج در حکم قائم مقامی ریاست ستاد، در تحقق موارد ذیل تلاش کند: 

۱ با گشودن باب همکاری و استفاده از ظرفیت فرهیختگان حوزه و دانشگاه، وزانت و سطح عقلانیت ستاد به مدد هیات اندیشه ورز ارتقاء یابد، سیاست‌ها و خط‌مشی‌های بنیادی و اساسی ستاد به منظور احیاء، ترویج و تحقق امربه معروف ونهی ازمنکر در سطح جامعه تدوین گردد.

۲ ساختار جامع و کارآمد ستاد در تراز سازمان، متناسب با نیازهای موجود جامعه و با اخذ نقاط قوت و رفع نقاط ضعف ساختارهای گذشته برای تصویب ارائه گردد.

۳ به هم افزایی و انسجام سازمانی توجه جدی مبذول نموده، راهبری ستادهای استانی و شهرستانی در هماهنگی و وحدت رویه کامل با ستاد مرکز در دستورکار قرار گیرد و بر اساس میثاق‌نامه و برنامه کاربردی، زمان‌بندی شده  و قابل سنجش و ارزیابی، تقویت گردد.

۴ کلیه امور بر اساس برنامه و نظم تشکیلاتی مدیریت شده و شبکه احیاگری امر به معروف ونهی از منکر و هم چنین مطالبه و حمایت از مطالبه‌گران خصوصا درنظام اداری و اجرایی با استفاده از سرمایه اجتماعی ناشی از اعتماد و احترام مورد توجه قرارگیرد.

۵ ظرفیت تشکل های مردمی تحت عنوان احیاگران امر به معروف و نهی ازمنکر با رویکرد جهادی و مطالبه گری حکیمانه و با اخذ برنامه و بروندادهای مشخص، احیاء و حمایت های لازم صورت پذیرد.

۶ با استفاده از خرد جمعی و جمع‌آوری و سازمان‌دهی نظرات ایده‌پردازان کشوری و بین‌المللی، طرح و برنامه ستاد به صورت جدی فعال و اثرگذار گردد. هم‌چنین با بهره‌مندی از تجارب فعالان حوزه امر به معروف و نهی از منکر،  جلسات دانش ‌افزایی و نقد و بررسی و کرسی‌های آزاداندیشی برگزار و به استناد ماده ۴ دستورالعمل اجرایی قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان ازمنکر، حسب مورد کارگروه های موضوعی در ذیل هیات اندیشه‌ورز ایجاد تا تشکل‌های احیاگران از لحاظ فکری پشتیبانی شوند. 

۷ براساس وقایت الهی، پاسداری، مواظبت و حراست از کلیه امور و برنامه ها و افراد سازمانی در دستور کار قرارگیرد.

۸ تقویت، حمایت و معاضدت های قضایی و حقوقی از آمران به معروف و ناهیان از منکر درساز و کار تشکیلاتی و قانونی برنامه ریزی شود.

۹ با توجه به اهمیت خانواده و نقش آن به عنوان هسته اولیه جامعه در جهت تقویت بنیان خانواده، اهتمام جدی در حوزه ازدواج و صیانت این کانون دربرابر تندباد مخرب طلاق و ارتقاء ابعاد معنوی، مسئولیت پذیری، توسعه ظرفیت اعضاء خانواده و تعمیق اعتقاد به حیاء، حجاب، عفت و پاکدامنی صورت پذیرد.

۱۰ باتوجه به نقش بی بدیل نسل جوان در حل معضلات جامعه، برنامه ریزی در جهت جذب این نیروی محرک به جبهه امر به معروف و نهی از منکر و گفتمان سازی ملی، معمول و با ایجاد زمینه برای باروری معنوی و اخلاقی با حفظ روحیه و عمل انقلابی به عنوان مجاری ستاد امر به معروف ونهی از منکر مطمح نظر قرارگیرد.

۱۱ ارائه طرح های جامع و راهبردی همانند محله مسجدمحور با رعایت زمان بندی و رصد مقاطع اجرایی و ارزیابی دقیق نقاط مثبت و احیانا منفی و ارائه گزارش به ریاست ستاد و اعضای قانونی ستاد در دستور کار قرار گیرد.

۱۲ فعال نمودن و مطالبه از اعضاء ستاد جهت احیاء وظایف و حضور در جلسات و پیشبرد برنامه های مرتبط به صورت جدی پیگیری شود.

۱۳ آموزش و توانمندسازی های تربیتی، معرفتی و مهارتی در راستای ارتقاء علمیت و عقلانیت ستاد از ضروری ترین امور می باشد، تدوین راهبردهای مستمر و اثربخش آموزشی برای سطوح مختلف و مخاطبین خاص و عام در حوزه امر به معروف و  نهی از منکر به صورت جدی و تا سطوح آموزش های عالی پیگیری شود.

۱۴ پژوهشکده ستاد، تقویت شده و در ارتباط با حوزه‌های علمیه، مراکز علمی و پژوهشی و خصوصاً حوزه ارزشمند علمیه قم پاسخگوی نیازهای پژوهشی و کاربردی ستاد باشد.

۱۵ کلیه انتصابات درسطح معاونین و مدیران مستقل در ستاد مرکز و دبیران استانی با هماهنگی ریاست ستاد انجام شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: