به گزارش برنا، فیلم‌ها به جای اینکه از ترتیب زمانی پیروی کنند، یک سری از لحظات متقاطع از جدول زمانی ارائه می‌دهند. بخش اول به انقلاب کوبا و سقوط فیدل کاسترو، چه گوارا و سایر انقلابیون در کوبا تا سرنگونی موفق دیکتاتوری فولگنسیو باتیستا تا دو سال بعد می‌پردازد. بخش دوم که چریک نام دارد و بر تلاش چه گوارا بر ایجاد انقلاب در بولیوی و نابودی وی متمرکز است.

بنیسیو دل تورو، دمیان بیچیر، خودریگو سانتورو، سانتیاگو کاباررا، فرانکا پوتنته، جولیا اورموند، مارک-آندره گروندین، لو دیاموند فیلیپس، ژواکیم دی آلمیدا، ادگار رامیرز، گاستون پائولس و اسکار آیزاک از بازیگران این فیلم به شمار می‌روند.

فیلمنامه ترنس مالیک در ابتدا محدود به تلاش چه گوارا برای شروع انقلاب در بولیوی بود. وقتی پروژه با کمبود بودجه مواجه شد، مالیک پروژه را ترک کرد و استیون سودربرگ موافقت کرد که فیلم را کارگردانی کند. او فهمید که هیچ زمینه‌ای برای اقدامات چه گوارا در بولیوی وجود ندارد و تصمیم گرفت که مشارکت وی در انقلاب کوبا و حضور او در سازمان ملل متحد در سال ۱۹۶۴ را به تصویر بکشد. پیتر پاچمن برای نوشتن فیلمنامه استخدام شد، فیلمنامه آنقدر طولانی شد که استیون سودربرگ فیلم را به دو بخش تقسیم کند، یک بخش شرح حال کوبا و دیگری بولیوی. فیلم‌برداری از سال ۲۰۰۷ و در اسپانیا، آرژانتین، پورتوریکو و مکزیک انجام شد.

فیلم اولین بار در جشنواره کن اکران شد و نظرات مثبتی نیز دریافت کرد و بنیسیو دل تورو موفق به دریافت بهترین بازیگر مرد شد.

خلاصه داستان:

فیلم از ملاقات فیدل کاسترو و چه گوارا در مکزیکو سیتی آغاز می‌شود، در بخش اول تا پیروزی درخشان گوارا در تسخیر شهر سانتا کلارا (کوبا) و حرکت وی و ارتش چریک‌ها تحت رهبری او به سمت هاوانا ادامه می‌یابد.

در قسمت دوم، پیروزی بر رژیم فولگنسیو باتیستا و عزیمت وی به کنگو و سپس بولیوی و جان باختنش محور اصلی فیلم است.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: