به گزارش برنا، «این هفته در تاریخ » (Esta semana en la historia)  که هر هفته به مرور مهم‌ترین اتفاقات تاریخ اشاره دارد و رویدادهای مرتبط را با استفاده از تصاویر آرشیوی و نریشن توضیح می دهد، در این قسمت موضوعات جنگ 33 روزه لبنان در سال 2006، جنگ فوتبال در سال 1969، کودتای بولیوی در سال 1980 و جنگ داخلی اسپانیا در سال 1936 را برای مخاطبان اسپانیایی زبان خود به تصویر می کشد.

در این برنامه ابتدا به جنگ 33 روزه لبنان که از آن به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شکست های نظامی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی یاد می شود، پرداخته و در ادامه به جنگ چهار روزه میان هندوراس و السالوادور که به کشته شدن ده ها هزار نفر و آوارگی هزاران نفر انجامید، اشاره می شود. این جنگ که به «جنگ فوتبال» نیز نام‌گذاری شده، به دنبال رقابت میان این دو کشور برای صعود به بازی های جام جهانی قوتبال 1970 شکل گرفت.

همچنین وقوع کودتای بولیوی در سال 1980 و اتفاقات پیرامون آن و جنگ داخلی اسپانیا در سال 1936 که با یک شورش از جانب ارتش علیه دولت «جبهه ملی» چپ‌گرا آغاز شد، در این برنامه مرور می شود.

  «این هفته در تاریخ» کاری از واحد تولید برنامه های شبکه هیسپان تی وی است که  از دوشنبه هر هفته تا یکشنبه هفته بعد در چند نوبت از شبکه هیسپان تی وی پخش می شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: