به گزارش برنا، هستی مهدوی با انتشار پستی در صفحه اش، نسبت به عدم پخش برنامه اش در «همرفیق» واکنش نشان داد و نوشت:

«سلام دوستان عزیز

از اول مرداد ماه سال گذشته از برنامه همرفیق با من تماس گرفتند تا مهمانشان باشم.

رفاقت حکم میکرد تا پس از مدتها مهمان برنامه اى باشم که براى عواملش احترام قائل بودم.

مهرماه با برادرم عزیزم مهمان همرفیق بودیم و بنا به دلایلى ، قرار شد تا آذرماه دوباره و اینبار به همراه یک رفیق صمیمى مهمان همرفیق باشم.

از صمیمى ترین دوستم نهال دشتى خواهش کردم که در برنامه کنار من باشد. او هم رفاقت کرد و آمد.

نزدیک به هشت ماه از آن روز و آن برنامه که به گمانم جذاب هم شده بود میگذرد.

اگر شما از آن برنامه چیزى دیده اید من هم دیده ام!

اگر خبرى خوانده اید من هم خوانده ام!

تهیه کننده همرفیق هم ظاهرا در چند ماه گذشته آنقدر گرفتار انواع و اقسام مصائب شده اند که نمیتوانند پاسخى به من بدهند و اگر هم پاسخى باشد در حد امروز و فردا کردن و وعده آینده دادن است. در نتیجه علت پخش نشدن برنامه ، برای شخص من در هاله ای از ابهام باقی ماند.

از سویى شرمنده رفیقى هستم که به خاطر من به همرفیق آمد و از سویى امروز بدهکارِ خودم هستم که چرا رفاقت کردم و به همرفیق رفتم! و حتی خارج از وظایفم کمکی کردم!

میخواهم بگویم کسانى که بر همرفیق نظارت میکنند و مانع پخش آن به واسطه حضور ما و یا به هر دلیلی بودند مفهوم رفاقت را در ذهن من تغییر داده اند.

اگر قرار باشد نظارت هاى کلافه کننده و بى مورد تلویزیون در پلتفرم‌های اینترنتى هم اعمال شود از امروز باید بر عاقبت این پلتفرمها گریست. آنچنان که امروز همه علاقه مندان به هنر به حال وضعیت تلویزیون میگریند.

اینکه با اصرار مهمانى را دعوت کنیم (حتی برای دوبار) و بعد چنین رفتارى با او کنیم یا گفتگویش را پاره پاره کنیم یا صورتش را بیرنگ کنیم نه فقط نامش رفاقت نیست بلکه دشمنى آشکار است و از همه رنج آور تر عدم پاسخگویى است که مستقیما مفهوم بى احترامى دارد.

امیدى ندارم که توضیحى در خور از جانب سانسور کنندگان یا تهیه کننده محترم بگیرم اما قطعا این رفتار ناپسند سبب خواهد شد که در آینده فریب مدعیان رفاقت را نخورم و براى رسم رفاقت وقت و دقت بیشترى صرف کنم. گرچه همیشه زیر تیغ بُرنده ی سانسور بوده ام، خواستم لااقل اینبار دیگر خود سانسوری نکنم.

در پایان از شهاب عزیز، برادر عزیزم‌ هومن و خصوصا دوست مهربانم نهال ممنونم که در کنارم بودند تا همرفیقى تماشایى رقم بزنیم.

حیف

دوستدار شما هستی مهدوی»

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: