به گزارش برنا، فیلمنامهٔ این کار را جاش اولسن نوشت. این فیلم اقتباسی از یک رمان مصور با همین عنوان نوشتهٔ جان واگنر و وینس لاک است.

این فیلم در ایران با نام تاریخچه خشونت نیز شناخته می‌شود که در واقع ترجمه غلطی از عنوان انگلیسی این فیلم است و کلمه History در معنی «سابقه ثبت شده» به کار می‌رود.

ویگو مورتنسن، ماریو بلو و اد هریس بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

بسیاری از منتقدان نگاه کراننبرگ به خشونت و خانواده را در این فیلم مورد ستایش قرار داده‌اند.

پیتر تراورس منتقد مجله رولینگ استون در نقدی به تحسین «سابقه خشونت» پرداخته و در بخشی از نقد خود نوشته است:  در این فیلم کراننبرگ موفق می‌شود که تماشاگر را به صورت همکار در توطئه، در خشونت فیلم شریک کند.

خلاصه داستان:

 «تام استال» (ویگو مورتنسن) شهروندی نمونه، پدری ایده آل و شوهری محبوب است. او به همراه پسرش «جک»، دخترش «سارا» و همسرش «ایدی» (ماریا بلو) زندگی آرامی را درمیلبروک ایندیانا می گذرانند. اما وقتی دو تبهکار خشن به قصد سرقت از غذاخوری وی دست به سلاح می برند، او ناچار به مقابله با آنها برمی خیزد و پس از گرفتن اسلحه یکی از آنها به زندگی دو تبهکار خاتمه می دهد. تام با هیاهوی رسانه ها درباره این ماجرا یک شبه تبدیل به قهرمانی محلی می شود. اما پیدا شدن سرو کله تبهکاری به نام «فاگرتی» (اد هریس) آرامش تام استال را به هم می زند. فاگرتی اصرار دارد که نام او در واقع «جویی کیوساک» است و در گذشته آدم کشی حرفه ای بوده و از وی می خواهد تا همراهش به فیلادلفیا، جایی که به آن تعلق دارد، برود …

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: