به گزارش برنا؛ در ویژه برنامه«ندبه‌های انتظار» که پنجشنبه ۲۲ مهرماه پخش می شود به مباحثی چون اهمیت اخلاق در کلام امام حسن عسکری(ع) و بررسی امام شناسی از منظر امام یازدهم شعیان اشاره می‌شود.

مروری بر زندگی امام حسن عسکری و شرایط آن دوره برای آغاز خلافت امام زمان( عج) نیز محور کارشناسی برنامه است که از  کلام حجت الاسلام کیفی بجستانی و زنده یاد حجت الاسلام دکتر اسدالله طاهر رضی تقدیم شنوندگان می شود .

در این برنامه ضمن معرفی ویژگی‌ های شخصیتی و اجتماعی امام حسن عسکری(ع)، نقش ایشان درخصوص آماده کردن افکار مسلمین برای امامت حضرت ولی عصر(عج) نیز بررسی می‌شود. همچنین به مناسبت آغاز امامت حضرت مهدی(عج)، درباره فرهنگ انتظار و ویژگی‌ های منتظران در زمان غیبت حضرت ولی عصر (عج) مطالبی بیان می‌ شود. 

ویژه برنامه«ندبه‌ های انتظار» کاری از گروه تولید و تامین رادیو فرهنگ است که ساعت۲۲ پخش می‌ شود.

همچنین در ویژه برنامه«هفت کوچه در سوگ » ضمن اشاره به فعالیت های علمی، سیاسی و اجتماعی امام یازدهم، فرهنگ و رسوم مردم در شب شهادت امام حسن عسگری ع و آغاز امامت  امام عصر عج معرفی و بررسی می‌شود. 

این برنامه جمعه ۲۳ مهر  ساعت ۹:۰۰ پخش می شود و در برنامه « ساعت سوگ» ساعت۱۵:۳۰ نیز علاوه بر شعرخوانی و پخش مرثیه‌ها، به موضوعاتی از جمله سیره امام حسن عسگری (ع)، ولایت و امامت حضرت مهدی(عج) نیز پرداخته  می‌شود.

رادیو فرهنگ را روی  موج اف ام ردیف ۱۰۶ و ای ام ردیف ۵۸۵  بشنوید.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: