به گزارش برنا؛ در برنامه « قلب فرهنگی» این هفته حجت‌الاسلام «ده دست»  به عنوان کارشناس مذهبی به این موضوع  می پردازد  هر چند رسیدن به تمام حقیقت قرآن و بیان جایگاه واقعی آن امری مشکل و دشوار است. اما با استفاده از خود قرآن و سخنان پیامبر اسلام(ص) و اهل بیت(ع) می‌توان گوشه‌هایی از عظمت و جایگاه قرآن را در اسلام  نشان دهد.

بخشی دیگر از این برنامه به  گفتگو با «حجت‌الاسلام میرزابیگی  » کارشناس مهدویت اختصاص دارد که در این پخش پیرامون روایتی از امام حسن عسکری علیه السلام در معرفی امام عصر ( عج) صحبت می شود .

حجت الاسلام میرزابیگی ضمن خواندن این حدیث از امام یازدهم که «فرزند من همان قائم بعد از من است و همان کسی است که دارای علائم پیغمبران یعنی طول عمر و غیبت طولانی خواهد بود. بر اثر طولانی بودن مدت غیبتش، دلها را قساوت می گیرد و جز افرادی که خداوند مهر ایمان بر دلشان زده و با امداد غیبی مؤید داشته، کسی در راه اعتقاد به وی ثابت نمی‌ماند.» به بررسی ابعاد مختلف آن می پردازد.

مجله ی رادیویی « قلب فرهنگی» ویژه نماز جمعه که به صورت زنده هر جمعه پخش می شود کاری از گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ است که ساعت ۱۲:۳۰ به تهیه کنندگی محمدرضا حاج حیدری روی موج اف ام ردیف ۱۰۶ مگاهرتز و موج ای ام ردیف ۵۸۵ کیلوهرتز از رادیو فرهنگ پخش می شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: