آغاز اکران آنلاین «اقتباس در سینما» در هاشور

قسمت اول مجموعه مستند «اقتباس در سینما» به کارگردانی مجتبی سعادت از سامانه هاشور در دسترس قرار گرفت.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ مجموعه مستند «اقتباس در سینما» به کارگردانی مجتبی سعادت که در 10 قسمت تهیه شده است، از روز گذشته چهارشنبه 22 دی‌ماه در پلتفرم هاشور در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت. این مجموعه مستند هر 2 هفته، چهارشنبه‌ها یک قسمت از آن اکران می‌شود.

35514845-58a0-4e51-a9a2-edcd23c584b8

مجموعه مستند «اقتباس در سینما» به صورت گفتگومحور پیش می‌رود. بخشی از آن به تاریخچه اقتباس می‌پردازد که محمد رحمانیان درباره آن توضیح می‌دهد پس از آن با گویندگی شیرین میناسرشت وارد فضای چالشی و مباحث کارشناسی قسمت‌های بعد می‌شود. در هر قسمت باتوجه به موضوع مورد نظر ۲ یا سه مبحث آسیب‌شناسی می‌شوند و در پایان هر قسمت یک فیلم اقتباسی را به عنوان پرونده ویژه مورد بررسی قرار می‌دهد.

در قسمت اول‌ این مستند محمد رحمانیان تاریخچه اقتباس را مرور می‌کند، در بخش کارشناسی و آسیب‌شناسی اقتباس، سه محبت «اقتباس چیست؟»، «موج نو و اقتباس» و«پاتوق‌های فرهنگی و روابط هنرمندان در امر اقتباس و تاثیر آن» باحضور محمدرضا اصلانی، مجید برزگر، پرویز جاهد، احسان رضایی، افشین هاشمی، فرهاد توحیدی، جابر قاسمعلی کارشناسی می‌شوند. در بخش پرونده ویژه این مجموعه مستند نیز در گفتگو با کیومرث پوراحمد و هوشنگ مرادی کرمانی، «قصه‌های مجید» بررسی می‌شود. 

df969641-dd02-46bc-bb95-9b6e4a2ba7e0

عوامل این پروژه عبارتند از طراح و کارگردان: مجتبی سعادت، مشاور و برنامه ریز: حسین خلج، دستیار کارگردان: مسعود رضایی فخر، تصویر و تدوین: مجتبی سعادت، صدابردار: محمد حسینی، تیتراژ: معید سعادت، مجری طرح: حسین خلج و رها فریدونی، مدیر تولید: منوچهر محمودی، گرافیست و طراح لوگو: افرا شهروزی، روابط عمومی: فروغ گشتیل.

انتهای پیام//

وبگردی

  ارز فی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار فرهنگ و هنر

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار فرهنگ و هنر

  اخبار برگزیده