به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ برنامه «دژ آپاچی» (Fort Apache) که هر هفته در مادرید تهیه می شود، به موضوعات مهم سیاسی، اجتماعی که در سراسر دنیا مورد غفلت واقع شده اند، می پردازد و این هفته قرار است با حضور کارشناسان برنامه به موضوع جنگ یمن با عربستان و بحرانی که در اثر جنگ در یمن در حال اتفاق است، بپردازند. 7 میلیون یمنی در مناطقی از این کشور زندگی می کنند که در آستانه قحطی و گرسنگی قرار دارد و تقریبا دو میلیون کودک از سوء تغذیه ی شدید رنج می برند. بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، این درگیری بدترین بحران انسانی حال حاظر را در جهان ایجاد کرده است و بیش از 22 میلیون یمنی نیازمند کمک و حمایت هستند.

عربستان سعودی از سال 2015 وارد جنگ با انقلابیون یمن شده است. از ابتدای این تهاجم بیش از ۱۳۰۰۰ غیرنظامی کشته شده اند. فعالان حقوق بشر از سازمان ملل می‌خواهند بر عربستان سعودی فشار آورد تا محاصره تمامی مسیر‌های انسان دوستانه به داخل این کشور جنگ زده را لغو کند.

برنامه «دژ آپاچی» با اجرای پابلو ایگلسیاس شنبه ها ساعت 23:03 به وقت تهران به مدت 52 دقیقه برای مخاطبان اسپانیایی زبان هیسپان تی وی به روی آنتن رفته و یکشنبه ساعت 18:30 بازپخش این برنامه خواهد بود.