به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ دومین روز از سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر جمعه 31 فروردین ماه با حضور فیلمسازان ایرانی و خارجی و با نمایش فیلم های ایرانی و خارجی در بخش های مختلف در پردیس سینمایی چارسو و سینما فلسطین به پایان رسید.

صبح دومین روز از این جشنواره جهانی توماس ماخ فیلمبردار آلمانی در بخش «دارالفنون» سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر کارگاه فیلمبرداری برگزار کرد. این فیلمبردار آثار مطرح آلمانی در کارگاه «دارالفنون» درباره شگردهای فیلمبرداری و ارتباط با کارگردان و بازیگران صحبت کرد.

Thomas-Makh-1

افتتاح+نمایشگاه+((120+عکس+فیلم+از+120+کارگردان+تاریخ+سینمای+ایران+))

در آستانه ۱۲۰ ساله شدن سینمای ایران، نمایشگاه «۱۲۰ عکس فیلم از ۱۲۰ کارگردان تاریخ سینمای ایران» در کاخ جشنواره سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر عصر دومین روز از این جشنواره نمایشگاه  با حضور رضا میرکریمی دبیر سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر، علیرضا شجاع نوری مدیر تبادل تجارب سینمایی، سیف اله صمدیان مدیر رویدادهای ویژه و جمعی از هنرمندان ایرانی و خارجی از جمله دبورا یانگ، میشل فرودون، فرانکو نرو و … پردیس سینمایی چارسو افتتاح شد.

افتتاح+نمایشگاه+((120+عکس+فیلم+از+120+کارگردان+تاریخ+سینمای+ایران+))1

نمایشگاه+((+120+عکس+فیلم+از+120+کارگردان+تاریخ+سینمای+ایران+))3

در ادامه کارگاه های «دارالفنون» سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر کارگاه آموزشی «بازیگری» با حضور رضا کیانیان بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در دومین روز از این جشنواره در پردیس چارسو برگزار شد. کیانیان در این کارگاه آموزشی بازیگران را به 3 دسته تک نقش، چند نقش و همه نقش تقسیم کرد و درباره ویژگی های هر دسته توضیح داد.

kianian-1

عصر 31 فروردین ماه در این جشنواره جهانی کارگاه «کارگردانی» کارن شاه نظرف تهیه کننده و کارگردان روسی  در بخش «دارالفنون» در سالن ۳ پردیس چارسو برگزار شد. کارن شاه نظرف در این کارگاه با بیان این که سینما همیشه از ایده های خوب استقبال می کند، ابراز امیدواری کرد که رابطه سینمای ایران و روسیه با همکاری های مشترک بیشتر از قبل شود و جا دارد رابطه سینمای ایران و روسیه تقویت شود. همچنین  معتقد بود در حال حاضر سریال های تلویزیونی بیشتر از سینما و تئاتر مورد استقبال هستند.

shahnazarov-1

دومین کارگاه روبرتو پرپینیانی تدوینگر ایتالیایی با حضور نازنین مفخم و هایده صفی یاری تدوینگران ایرانی و بابک کریمی بازیگر ناردر ادامه برنامه های باشگاه این جشنواره برگزار شد.

perpiniani-10

فرانکو نرو بازیگر ایتالیایی در نشست با رسانه‌های ایرانی در کنفرانس مطبوعاتی بعدازظهر ۳۱ فروردین در محل «گذر اجتماعات» پردیس سینمایی چارسو خود را تنها بازیگر دنیا نامید که پرسوناژهای 30 ملیت را بازی کرده است.

+دومین+روز+جشنواره+جهانی+فیلم+فجر+2

اسامی 43 فیلم ایرانی و خارجی که در بخش های مختلف در دومین روز از سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر در پردیس سینمایی چارسو و سینما فلسطین به نمایش در آمدند عبارتند از: فیلم «پنج»، «افق زیبا»، «لکنت»، «دسته کبوترها»، «دریا از دوردست به ما می نگرد»، «اتاق تاریک»، «جاده رالنگ»، «آندرانیک»، «ورای کلمات»، «آیات فراموشی»، «پدر و پسر»، «بانو قدس ایران»، «به وقت خماری»، «حادثه شبانه»، «زندگی در گذشته پیش رو»،  «نسل»، «سراسر شب»، «چهل و هفت»، «سفر»، «رزا چومبه»، «حفار»، «بنفشه آفریقایی»، «این است قانون»، «مسیرها»، «تاراج»، «هت تر یک»، «دایان»، «آن سوی ابرها»، «فرزندان چنگیز»، «یه ‌وا»، «درساژ»، «دروغ مصلحتی کوچک»، «ماهورا»، «راهزن مست»، «ادی» و«پیامی برای پدر».

+دومین+روز+جشنواره+جهانی+فیلم+فجر+4

همچنین فیلم های «ال کلاسیکو»، «پاسیو»، «جبر لاپلاس»، «در جستجوی خانه خورشید»، «باکس فیلم کوتاه سینمای سعادت»، «آدلا هوز شام نخورده» و«نایلا و انقلاب» در دومین روز جشنواره جهانی فیلم فجر سینما فلسطین به نمایش در آمدند.

فیلم «دایان» به کارگردانی بهروز نورانی پور از ایران در بخش «زیتون های زخمی» از بین فیلم های به نمایش در آمده در دومین روز از این جشنواره است که داستانی درباره مبارزه کردها با داعش را به تصویر می کشد. نورانی پور که سابقه مستندسازی دارد اولین فیلم بلند داستانی خود را به جشنواره جهانی فیلم فجر ارایه داده است. این فیلم داستانی تأثیرگذار و بازی های قابل اعتنایی دارد.

مراسم معرفی 8 فیلم از میان 43 فیلمی که در دومین روز از سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر در پردیس چارسو نمایش داده شدند، برگزار شد.

+دومین+روز+جشنواره+جهانی+فیلم+فجر+1

سینماگرانی از جمله رضا کیانیان، پریناز ایزدیار، رامبد جوان، مصطفی رزاق کریمی، مجید برزگر، حسام اسلامی، بهرام دهقان و … برگزاری پرزنت های دومین روز سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر را بر عهده داشتند.

+دومین+روز+جشنواره+جهانی+فیلم+فجر+3

گفتنی است دومین روز از این جشنواره جهانی در مقایسه با روز اول آرام تر و با استقبال کمتری در پردیس چارسو روبرو بود و در سالن های نمایش استقبال مخاطبان از فیلم های ایرانی بیشتر از فیلم های خارجی بود. سینماگران چهره خارجی و ایرانی در محل برپایی جشنواره دیده می شدند که با استقبال حاضران روبرو بودند و بازار گرفتن عکس های یادگاری  و گپ و گفت با آنها گرم بود و سوژه عکس عکاسان خبری و خبرنگاران در این جشنواره بودند.

+دومین+روز+جشنواره+جهانی+فیلم+فجر+5

مرضیه برومند، فاطمه معتمد آریا، سیروس الوند، مونا فرجاد، میترا حجار، پوریا پور سرخ، شبنم مقدمی، امیر جلیلی، ایرج راد، رضا بابک و ... از جمله هنرمندانی بودند که در دومین روز از جشنواره جهانی فیلم فجر حضور داشتند.

سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر از ۱۹ تا ۲۷ آوریل ۲۰۱۸ (۳۰ فروردین ماه آغاز و تا ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷) به دبیری سید رضا میر کریمی در پردیس سینمایی چارسو و سینما فلسطین در حال برگزاری است.