مهرداد بائوج لاهوتی، نماینده مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری برنا درمورد عملکرد صدا و سیما باتوجه به بودجه دریافتی‌اش گفت: در حال حاضر بیش از 100 شبکه با زبان فارسی علیه جمهوری اسلامی ایران در حال فعالیت هستند بنابراین لازم است صدا و سیما را از نظر منابع مالی و اعتباری تقویت کنیم تا بتواند برابر این هجمه‌ها بایستد.

وی ادامه داد: در همه جای دنیا بیشترین بودجه به رسانه‌های ملی تعلق می‌گیرد در حالی که این مبلغ در ایران بسیار کم و ناچیز است. ما باید در درجه اول به این فهم برسیم که دشمنان انقلاب با رسانه‌هایشان مدام در حال تبلیغ علیه جمهوری اسلامی هستند، در این شرایط ما نباید خودمان خودمان را محدود کنیم؛ بلکه باید همگی تلاش کنیم رسانه مان تقویت شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم با اشاره به عملکرد صداوسیما بیان داشت: بالاخره همه جا نقاط ضعف و قوت وجود دارد اما به نظر من ترازوی سنگین صداوسیما به سمت مثبت است. اگر تلاش‌های صداوسیما نباشد توطئه هایی که دشمن در شبکه های بی بی سی، من و تو، صدای آمریکا و... هر شب می چیند؛ برچیده نمی شود.

این نماینده مجلس در پایان اظهار داشت: ارزیابی من از عملکرد صدا و سیما خوب و مثبت است و تاکنون توانسته چه در سرگرم کردن مردم چه ساخت سریال موفق عمل کند. برای مثال همین اخیرا برنامه «عصر جدید»، که بسیار خوش ساخت و پرمحتوا بود، توانست مخاطب میلیونی جذب کند و تبدیل به یک برنامه محبوب شود. تمام اینها نشان دهنده این است که صدا و سیما تمام تلاش خود را جهت بهتر عمل کردن انجام می دهد اما هنوز هم نیاز به حمایت بیشتر دارد.

خبرنگار: الهام مرادی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: