به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، برنامه «هاشتاغ» به بررسی تحولات میدانی عملیات ترکیه علیه سوریه، توسط نظامیان این کشور به همراه ارتش آزاد، به عنوان پربازدید ترین خبر فضای مجازی، دنیای عرب، خواهد پرداخت.

در این خصوص بدان توجه داده خواهد شد که وزارت دفاع ترکیه با صدور بیانیه ای اعلام کرده است که نیروهای عملیات چشمه صلح، امروز شنبه، شهر راس العین را که با نام محلی ساری کانی نیز شناخته می شود، به تصرف خود در آورده و این منطقه اکنون در کنترل نظامیان ترکیه و عناصر ارتش آزاد است. 

درخواست ها برای انتقال دفتر توئیتر از دبی به محلی دیگر، عنوان هشتگ دیگری است که در این برنامه به آن پرداخته خواهد شد. 

به این نکته اشاره خواهد شد که نام امارات در پرونده های جاسوسی و نظارت سایبری در سال های گذشته مطرح بوده که بارزترین آن بهره برداری از دفتر منطقه ای توییتر در خاورمیانه در شهر دبی برای جمع آوری و رصد اطلاعات است. این موضوع با واکنش های گسترده فعالان فضای مجازی همراه بوده است. 

در ادامه برنامه، آخرین خبرها از راهپیمایی عظیم و میلیونی زائران و شیفتگان اهل بیت (ع) به سمت کربلای معلی و افزایش شمار حاضران در این مناسبت اسلامی، به اطلاع ببنندگان این برنامه خواهد رسید.

«هاشتاغ» به تهیه کنندگی و کارگردانی محمد معین مقامی و اجرای محمد العامری، امشب 20 مهر ساعت 22:15 به وقت تهران، از آنتن شبکه العالم پخش خواهد شد.