به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، سال ۲۰۱۵  با گسترش جنگ داخلی طاقت فرسا و ویرانگر در سوریه و در اوج دوران جنگ زدگی مردم بیگناه این کشور، خانواده ای اهل کوبانی همراه با گروه دیگری از پناهجویان به دنبال زندگی آرام و صلح آمیز راه دریا را در پیش گرفتند. مسیر حرکت از سواحل ترکیه به جزایر یونان در دریای اژه و بعد عزیمت به کشورهای اروپایی بود . زمانی که قایق حامل آنها از شهر ساحلی بدروم در ترکیه به سمت جزیره کاس در یونان حرکت می کرد در آب های آیگان دریای مدیترانه واژگون می شود و آلان کردی سه ساله با برادر پنج ساله و مادرشان غرق می شوند. عبدالله کردی پدر آلان تنها عضو این خانواده چهار نفره است که توانست از این حادثه جان سالم به در ببرد.

نیلوفر دمیرخبرنگار و عکاس ترکیه ای تصویر پسر خردسالی را با یک تی‌شرت قرمز، شلوار آبی و کفش‌های سیاه در ساحل بدروم ترکیه که با صورت روی شن‌ها افتاده بود را ثبت می کند. عکسی که او از جسد آلان کردی گرفته بود، به عنوان یکی از 100 عکس تاثیرگذار انتخاب شد و برنامه «عکس های تکان دهنده» در این قسمت به بررسی تصویر بی جان این کودک کوبانی قربانی جنگ می پردازد.

«عکس‎های تکان‎دهنده» کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی‌وی به تهیه کنندگی کیانوش الطافی است که برای مخاطبان اسپانیایی زبان شبکه هیسپان تی‌وی زبانگردانی شده است و روزهای پنجشنبه، ساعت ۱:۴۵ به وقت تهران پخش می‌شود و تکرار آن همان روز ساعات ۴:۴۵، ۱۳:۴۵ و ۲۰:۱۵ جمعه ساعت ۱۰:۱۵ و یکشنبه ساعت ۴:۱۵ و ۲۰:۴۵ روی آنتن هیسپان تی‌وی می‌رود.