به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ در نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی که از افراد بالای 11سال و بالاتر در تهران و سایر استان‌ها به انجام رسیده، در مجموع 63.2 درصد پاسخگویان پیگیر برنامه‌ها و مطالب طنز و سرگرم‌کننده یا مسابقه‌های غیر ورزشی از سیمای جمهوری اسلامی  یا سایر رسانه‌ها هستند که از این میزان 40.5 درصد این برنامه‌ها را فقط از سیمای رسانه ملی و 7.4 درصد فقط از سایر رسانه‌‌ها و 15.3درصد نیز هم از سیما و هم از سایر رسانه‌ها دنبال می‌کنند.

شبکه نسیم در میان شبکه‌های مختلف تلویزیون با 30.8 درصد بیش‌ترین بیننده را داشته و شبکه سه با 20.7 درصد رتبه دوم را به دست آورده است. شبکه آی‌فیلم، شبکه شما، شبکه دو و شبکه یک به ترتیب در رتبه‌های بعدی این نظرسنجی قرار دارند.

پاسخگویان به غیر از شبکه‌های سیما، 11.4 درصد غالباً از شبکه‌های اجتماعی و 5.7 درصد از ماهواره برنامه‌ها و مطالب طنز و سرگرم‌کننده یا مسابقه‌های غیر ورزشی را دنبال می‌کنند.

میانگین مدت تماشای برنامه‌ها و مطالب طنز و سرگرم‌کننده یا مسابقه‌های غیر ورزشی در بین پاسخگویان 40 دقیقه در شبانه‌روز است؛ این درحالی‌ است که میانگین مدت استفاده از سایر رسانه‌ها برای پیگیری برنامه‌ها و مطالب طنز و سرگرم‌کننده یا مسابقه‌های غیرورزشی، 16 دقیقه در شبانه‌روز است.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: