به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ این برنامه به تهیه کنندگی محمد تراب زاده، مستند «زندگی در خورموسی» ساخته حجت طاهری را مورد بحث و بررسی قرار می دهد.

این مستند زیست محیطی که درباره زندگی پرنده های جزیره خور موسی است و به بررسی 6 گونه فراوان پرنده در مناطقی به اسم «قبر ناخدا»، «قمر» و «دارا» در جزیره خور موسی می پردازد، در بهار و تابستان سال های 92 تا 94 در جزیره خور موسی در جنوب ماهشهر تولید شده است.

در این اثر مستند، زندگی پرندگانی با نام های «اگرت ساحلی»، «کفچه نوک»، «پرستوی دریایی کاکلی»، «پرستوی دریایی پشت دودی» و «سلیم خرچنگ خوار» از مرحله تخم گذاری تا زمان تولد به تصویر کشیده شده است.

«زندگی در خورموسی» موفق به دریافت تندیس جشنواره و دیپلم افتخار در بخش مستند نیمه بلند از نهمین جشنواره «سینما حقیقت»، جایزه بهترین تصویربرداری از جشن خانه سینما و جایزه بهترین دستاورد فنی و بهترین کارگردانی از جشنواره بین‌المللی فیلم سبز شده است.

مجموعه برنامه «مستند و گفت و گو» با هدف معرفی سینمای مستند ایران و بررسی برترین مستندهای تولید داخل کشور هر هفته از شبکه پرس تی وی پخش می شود. در هر قسمت از این برنامه یک فیلم مستند معرفی شده و با فیلمسازش گفت و گو می شود. همچنین بخش هایی از مستند موردنظر پخش و مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.

«مستند و گفت و گو» دوشنبه ساعت 11:20 به وقت تهران به مدت 15 دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش می شود. تکرار این برنامه دوشنبه ساعت 17:20، سه شنبه ساعت 00:03 بامداد، 08:20 و 18:20، چهارشنبه ساعت 19:20 و پنجشنبه ساعت 12:20 روی آنتن می رود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: