به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ این مجموعه تلویزیونی داستان دختری به نام «تارا» را روایت می کند که به دلیل بروز مشکلاتی از تهران به شمال کشور و نزد دایی خود می رود. دایی تارا در شمال کشور به کار پرورش کرم ابریشم مشغول است و تارا به شغل دایی علاقمند شده و در آنجا با پسری به نام «محمد» آشنا می شود که کارخانه نساجی دارد. خانواده تارا در تهران سعی می کنند او را بازگردانند ، اما او ترجیح می دهد در شمال بماند و کار کشاورزی و دامداری را ادمه دهد...

سریال «پیله های پرواز» توسط محمدفریدونی به زبان کردی دوبله شده است و زنده یاد جمشید مشایخی علاوه بر ایفای نقش دایی تارا تهیه کننده مجموعه است.

سایر بازیگرانی که در این مجموعه نقش آفرینی کرده اند عبارتند از: بهنوش طباطبایی، کاوه سماک باشی، جمشید شاه محمدی، افسون افشار، پیمان شریعتی، رامتین خداپناهی، زنده یاد حسن جوهرچی، ثریا قاسمی، فریده سپاه منصور، آرش تاج تهرانی و صفا آقاجانی .

مجموعه «پیله های پرواز» که جایگزین سریال «آینه های نشکن» در برنامه پخش کانال کردی شبکه سحر شده است در 15 قسمت 45 دقیقه ای هر شب ساعت 19:10 به وقت تهران بر روی آنتن است.

سریال «پیله های پرواز» محصول شبکه دوم سیما است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: