به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ در روزهایی که رسانه ملی وظیفه خود می‌داند با وجود همه دشواری‌ها و ناملایمات برای ترغیب مردم به خانه‌نشینی همه همت خود را به کار گیرد، متاسفانه تعدادی از همکاران در این میدان جهاد رسانه‌ای به ویروس منحوس کرونا مبتلا شده‌اند.

دیروز بود که محمد حسین رنجبران، مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی خبر داد دکتر عاطفه میرسیدی، سردبیر بخش خبری 20 سیما و مجری و خبرنگار باسابقه معاونت سیاسی صداوسیما به کرونا مبتلا شده است.

وی در فضای مجازی نوشت: «خانم دکتر میرسیدی که از روز اول برای آگاهی‌بخشی به مردم تلاش می‌کرد، گرفتار کرونا شده و قرنطینه خانگی است. ... برمک بیات، سردبیر فرهنگی خبرگزاری (صداوسیما) هم چند روزی است در قرنطینه خانگی به سر می‌برد. بروبچه‌های دیگری هم از بخش‌های مختلف خبر درگیر این ویروس منحوس‌اند، اما همه با تمام وجود به عشق مردم و ایران اسلامی ایستاده‌اند. خدا قوت»

سیدمهرداد سیدمهدی، رئیس خبرگزاری صداوسیما هم اعلام کرد 19 تن از همکاران خبرگزاری به کرونا مبتلا شده‌اند. وی نوشت: «همکاران من در حالی که هنوز از فضای انتخابات بیرون نیامده بودند، در خط مقدم اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی در خصوص کرونا قرار گرفتند. بارها تا دل خطر یعنی بخش مراقبت‌های ویژه هم رفتند. برای 19 نفر از همکاران در خبرگزاری صداوسیما که مبتلا به کرونا شده‌اند، شفای عاجل مسئلت دارم.»

پیش از این، رئیس جمهور در پایان آخرین نشست هیئت دولت در سال 1398 با قدردانی از عملکرد رسانه ملی در روزهای کرونایی گفت: صداوسیما بار بسیار سنگینی را بر دوش گرفته است. رسانه ملی در کنار پزشکان و پرستاران، این روزها به یک بال مهم برای مبارزه با کرونا تبدیل شده است.

آیت الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه هم در نامه‌ای به دکتر علی عسکری، رئیس سازمان صدا و سیما با قدردانی از عملکرد رسانه ملی در روزهای کرونایی نوشت: وظیفه می‌دانم شخصا و بنام حوزه‌های علمیه از همه خدمات و مجاهدت‌های ارزنده جناب عالی و همکاران شما در رسانه ملی و همه اصحاب رسانه و خبرنگاران گرامی تقدیر و تشکر نمایم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: