به گزارش برنا از قزوین؛ علیرضا وارثی به چگونگی تخصیص واکسن آنفلوآنزا برای مددجویان بهزیستی استان اشاره و یادآور شد: تمامی توان‌خواهان بهره‌مند از خدمات مراکز توانبخشی غیردولتی بهزیستی استان قزوین به همراه کارکنان شاغل در این مراکز برای دریافت واکسن آنفلوآنزا به دانشگاه علوم پزشکی قزوین معرفی شده‌اند.

به گفته وی، تمامی مددجویان معرفی شده‌ای که در مراکز این نهاد نگاهداری شده و به دانشگاه علوم پزشکی قزوین معرفی شده‌اند، خوشبختانه تا امروز مورد حمایت و همکاری قرار داشته‌اند.

وارثی تاکید کرد: با توجه به اولویت‌بندی صورت گرفته جهت واکسیناسیون افراد مقیم در مراکز شبانه‌روزی تجمعی، به ویژه مراکز سالمندان تاکنون ۷۰ درصد این مراکز واکسن مذکور را دریافت کرده و قرار است در آینده نزدیک باقیمانده مراکز هم این واکسن را دریافت کنند.

این مسئول اضافه کرد: براساس تفاهم نامه اداره کل بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی قزوین تا به امروز همکاری خوبی بین این ۲ دستگاه در زمینه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و انجام واکسیناسیون به عمل آمده است.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین اظهار داشت: هم اکنون ۴۸ مرکز توانبخشی غیردولتی تحت نظارت بهزیستی قزوین بوده که گروه‌های هدف معلول، سالمندان و بیماران روانی مزمن خدمات توانبخشی خود را از جمله مراقبت شبانه روزی، روزانه، آموزشی، ویزیت و طرح مراقبت در منزل  را دریافت می‌کنند.

بهزیستی استان قزوین بالغ بر ۱۰۰ هزار مددجو در حوزه اجتماعی، معلولان و معتادان را تحت پوشش خود دارد که از این تعداد، ۲ هزار و ۳۹۵ زن سرپرست خانوار، ۲۸ هزار معلول و ۲ هزار بهبود یافته یا در حال بهبود در حوزه اعتیاد هستند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: