عباس علایی مقدم در گفتگو با خبرنگار برنا در قزوین اظهارداشت: برای تحقق عدالت ورزشی در استان تلاش کرده ایم تا به مناطق کمتر توسعه یافته نیز توجه جدی داشته باشیم و ورزش در این مناطق را جدی بگیریم.

علایی مقدم تصریح کرد: در شرایطی که کرونا بسیاری از فعالیت های ورزشی را تحت تاثیر قرار داده و برگزاری مسابقات نیز با تاخیر و تغییراتی مواجه شده اما تلاش کرده ایم با فرهنگ سازی و توصیه به مردم کمک کنیم تا ورزش در خانه و فضاهای باز تعطیل نشود.

وی گفت: در این راستا با همکاری هیئت ورزش های همگانی و حفظ پروتکل های بهداشتی زمینه ورزش در فضاهای باز را به صور ت محدود مهیا کرده ایم.

توزیع امکانات ورزشی در روستاها

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین یادآورشد: شناسایی استعدادهای ورزشی در همه مناطق شهری و روستایی و تامین نیازهای ورزشی مناطق کم برخوردار از رویکردهای ما در این اداره است که با جدیت آن را دنبال می کنیم.

وی گفت: یکی از کارهای ما توسعه خانه های ورزش روستایی است که در این راستا تا پایان امسال 19 خانه ورزش را در مناطق کم برخوردار استان راه اندازی کرده و تجهیزات ورزشی را در آنها مستقر خواهیم کرد.

علایی مقدم اضافه کرد: بزودی در سفر سرکار خانم فرامرزیان معاون پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان طرح های ورزشی استان را افتتاح خواهیم کرد و امیدواریم با توزیع عادلانه امکانات فعالیتهای ورزشی را در همه نقاط مهیا کنیم.  

وی در خصوص برگزاری مسابقات ورزشی در شرایط کرونا هم اظهارداشت: با توجه به وضعیت ایجاد شده همه فعالیت ها با نظارت ستاد کرونای استان و تصمیمات این ستاد تنظیم می شود و در حال حاضر برخی باشگاههای ورزشی که جمعیت کمی در آنها فعالیت می کنند با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و ظرفیت 20 درصد به کار خود ادامه می دهند و برخی نیز مانند استخرها تعطیل هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین یادآورشد: مسابقاتی که به صورت فرم برگزار می شد مانند رشته های رزمی و تیرو کمان و ژیمناستیک به صورت آنلاین در فضای مجازی ادامه دارد و رشته های توپی با مجوز ستاد کرونا در زمان تعیین شده و رفع شرایط قرمزی بودن استان بدون تماشاگر برگزار می شود.

وی با اشاره به آسیب های اقتصادی وارد شده به باشگاه داران در دوران کرونا اظهارداشت: باشگاه داران ورزشی استان هم مانند سایر عرصه های اقتصادی از تعطیل شدن فعالیت ها به دلیل پیشگیری از بیماری کرونا دچار آسیب های جدی شده اند که تلاش کرده ایم در حد توان و با پرداخت تسهیلات بخشی از مشکلات آنها را کاهش دهیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: