به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ صادق قندی بخشدار محمدیه روز پنجشنبه به همراه مدیر شبکه بهداشت و مسئولان اداره صمت و تعزیرات شهرستان البرز از واحدهای صنفی بازدید کرده و نحوه کنترل بهداشتی اصناف در این شهرستان را مورد ارزیابی قراردادند.

صادق قندی در این بازدید اظهارداشت: رعایت فاصله گذاری اجتماعی و توجه به پروتکل های بهداشتی می تواند به کنترل بیماری کرونا و تضمین سلامت مردم کمک کند و ما نیز در این زمینه هشدارهای لازم را به شهروندان داده ایم.

image_2020_11_5-8_38_43_61_lGU

وی اضافه کرد: با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی انجام شده خوشبختانه ۷۵ درصد مردم بخش محمدیه از ماسک  استفاده می کنند و همراهی خوب مردم بخش محمدیه در رعایت استفاده از ماسک به کاهش مبتلایان کمک خواهد کرد.

بخشدار محمدیه اضافه کرد: برای جلوگیری از افزایش قیمت کالاها لازم است تا نظارت و بازرسی از اصناف بیشتر شود تا بتوانیم وضعیت را کنترل کنیم و با گشت های مشترک و افزایش تیم های بازرسی زمینه نظارت و تنظیم بازار مهیا شده است.

وی اظهارداشت: مسئولان بهداشتی بویژه بازرسان با هماهنگی انجام شده و تشدید نظارت های بهداشتی تلاش می کنند تا از افزایش بی رویه قیمتها جلوگیری شود که در این راستا بازرسی از فروشگاههای بزرگ و زنجیره ای در اولویت قرار دارد.

قندی بیان کرد: بازدید از فروشگاههای مواد غذایی و لبنیاتی ها، مواد پروتینی و نانوایی ها بیشتر شده و گزارش های دریافتی نشان می دهد رعایت نکات بهداشتی در این صنوف در حد قابل قبولی است.

وی از پلمب 4 واحد متخلف هم خبرداد و گفت: هر چند در این شرایط هیچ تمایلی نداریم تا واحدی تعطیل شود اما برای صیانت از حقوق مصرف کننده و شهروندان باید از تضییع حقوق مردم جلوگیری کنیم و اجازه ندهیم برخی با سوء استفاده از شرایط نسبت به گرانفروشی اقدام کنند.

image_2020_11_5-8_41_27_165_YhD

قندی اظهارداشت: در روزهای گذشته تعداد 4 واحد صنفی متخلف به دلیل رعایت نکردن نکات بهداشتی و مصوبات ستاد تنظیم بازار پلمب شدند و این روند همچنان ادامه دارد.

بخشدار محمدیه یادآورشد: سلامت و بهداشت مردم برای ما بسیار حائز اهمیت است و با افراد متخلف تسامح نخواهیم کرد و برخورد قاطع خواهیم داشت تا سلامت مردم و آرامش روانی جامعه بر هم نریزد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: