به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ پیمان نامدار در جلسه ستاد کرونای استان قزوین که ظهر شنبه در محل فرمانداری قزوین برگزار شد اظهارداشت: از همه دستگاههای اجرایی و شهروندان انتظار داریم نگران روند صعودی ابتلا به کروناباشند و هشدارها را جدی بگیرند.

وی بیان کرد: در اجرای طرح های محله محور باید از نیروهای دولتی هم استفاده کنیم تا کارها با سرعت بیشتری به نتیجه برسد.

نامدار تصریح کرد: راه اندازی قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا در شهرستان قزوین ایده جدیدی است که با همکاری فرماندار اجرا می شود که امیدواریم بتوانیم به اهداف پیش بینی شده برسیم و الگویی در سایر نقاط کشور ارائه کنیم. 

کرونا1

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین یادآورشد: در این شرایط به همکاری و مشارکت همه نیروهای دولتی و جهادی و سمن ها نیازمندیم تا بتوانیم با تلاش همه جانبه از شرایط قرمز در قزوین خارج شویم.

وی گفت: شهر تاکستان وضعیت فوق بحرانی دارد و به وضعیت سیاه رسیده که بسیار نگران کننده است و اگر نتوانیم با مشارکت مردم وضعیت را کنترل کنیم قادر به تامین نیازهای بیماران نخواهیم بود.

نامدار بیان کرد: یکی از علت های افزایش آلودگی در شهرستان تاکستان حضور مردم در مجالس خانگی است و متاسفانه بی توجهی به هشدارهای ستاد کرونا موجب شده در وضعیت خطرناکی قرار بگیریم که تداوم این وضعیت نگران کننده است.

وی اظهارداشت: باید نیروهای جهادی هم در فعالیتهای قرارگاه مشارکت کنند تا بتوانیم بیماری را کنترل کنیم و اجرای قرنطینه معکوس هم الزامی است.

نامدار اظهارداشت: باید در ستاد استانی مصوب شود تا قرنطینه افراد با تست مثبت الزامی شود تا از گسترش آلودگی جلوگیری کنیم. 

کرونا 2

وی گفت: در قرنطینه معکوس باید گروههای جهادی و سایر نیروهای خدمات رسان بتوانند نیازهای روزانه بویژه تهیه داروی افراد بیمار را انجام دهند تا خروج از منزل متوقف شود.

نامدار اظهارداشت: روزانه باید 1000 تست انجام شود که در این زمینه انجام قرنطینه معکوس، کنترل بهداشت محیط، آب آشامیدنی و مواد غذایی و ضد عفونی مراکز هم لازم است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی از ضرورت محدود شدن ساعت فعالیت اصناف هم خبر داد و اظهارداشت: با محدود شدن فعالیت برخی اصناف و جلوگیری از تردد بی مورد شبانه در خیابانها می توان امیدوار بود بیماری کنترل شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: