به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ حجت الاسلام زهرایی در جلسه ستاد کرونای استان قزوین که روز شنبه در استانداری برگزار شد اظهارداشت: با گسترش ویروس کرونا تمامی گروههای جهادی به همراه طلاب و روحانیون در کنار سایر اقشار برای کمک به فعالان ستاد کرونا در آمادگی کامل هستند و در برنامه ها مشارکت دارند.

وی اضافه کرد: گروههای مردمی و جهادی در آموزش های مختلف و غربالگری فعال شده اند و با راه اندازی یک مرکز ثابت غربالگری در مدرسه صدرا و یک مرکز سیار نسبت به تست بیماران مشکوک مشارکت دارند.

زهرایی بیان کرد: طلاب جوان استان نیز در کنار سپاه با حضور در بیمارستانها به یاری نیازمندان و بیماران شتافته اند و در توزیع بسته های معیشی و کمک مومنانه نیز نقش آفرین هستند.

نامدار 1

وی اظهارداشت: در این شرایط باید مساجد به عنوان محور کمک های مومنانه و محل ساماندهی امور مورد توجه باشد و تعطیل نشود هر چند اقامه نماز جماعت به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی در این اماکن مقدس ممنوع شده است.

در ادامه سرهنگ برین مسئول کمیته غربالگری و طرح محله محور گفت: با راه اندازی شش گروه تخصصی در 38 محله ساماندهی کارها انجام شده است.

وی اضافه کر: با تشکیل جلسه فرماندهان سپاه با گروههای جهادی محله محور در خصوص آموزش گروههای جهادی هم اقداملات لازم انجام شده که این کار توسط روحانیون و جبهه فرهنگی صورت گرفته است.

سرهنگ برین اظهارداشت: در استان 800 گروه جهادی ساماندهی شده و با استفاده از کادر درمانی سپاه تلاش می کنیم به کاهش بیماری در استان کمک شود.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: