به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ قدرت الله مهدیخانی در خصوص تغییرات جوی و سردشدن هوا در استان و پیشگیری از برخی حوادث اظهارداشت: با توجه به  اخطاریه سطح نارنجی صادر شده از سوی اداره کل هواشنا سی استان، با ورود یک سامانه هوای سرد و فعال به استان، از بعدازظهر امروز چهارشنبه 3 دی ماه تا اواخر وقت جمعه 5 دیماه، در مناطق مختلف استان شاهد بارش برف، مه گرفتگی و در جاده ها با لغزندگی معابر و کولاک در گردنه ها و ارتفاعات مواجه خواهیم بود.

مهدیخانی تصریح کرد: برودت هوای ناشی از فعالیت این سامانه تا حدی است که دمای هوا در روزهای جمعه و شنبه در برخیمناطق به کمتر از 10 درجه زیر صفر خواهد رسید که از دستگاههای امدادی و خدماتی انتظار داریم در آمادگی باشند و تمهیدات لازم را برای جلوگیری و مقابله با سوانح و حوادث احتمالی اتخاذ کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین یادآورشد: از شهروندان انتظار داریم حتی الامکان از خروج از منزل و تردد در مسیرها بویژه نواحی کوهستانی و صعب العبور خودداری کنند.

وی بیان کرد: همچنین از رانندگان درخواست می شود در صورت سفر به مناطق کوهستانی و صعب العبور حتما زنجیر چرخ، لباس گرم، ذخیره غذایی خشک و آب آشامیدنی به همراه داشته باشند.

مهدیخانی از دامداران و روستاییان هم خواست نسبت به ذخیره سوخت کافی اقدام کرده و در مناطق سردسیر هم شهروندان و ساکنان نسبت به عایق کاری کنتور های آب و درزگیری درب و پنجره ها اقدام کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین همچنین به منظور پیشگیری از حوادث احتمالی و مسمویت ناشی از گاز به شهروندان توصیه کرد نسبت به بررسی سالم بودن بخاری، اتصالات، لوله ها و دودکش ها اقدام کنند تا شاهد مرگ های خاموش ناشی از گاز گرفتگی نباشیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: