به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ علی لطفی در این باره اظهارداشت: بر اساس تفاهم نامه ای که مابین جهاد دانشگاهی استان و یگان های مسلح و اداره کل ورزش و جوانان منعقد شد تعداد 400 سرباز وظیفه در استان قزوین تحت آموزش طرح «سرباز ماهر» قرار گرفته اند.

لطفی بیان کرد: هدف از اجرای طرح «سرباز ماهر» افزایش و ارتقای مهارت سربازان وظیفه در زمینه مهارت زندگی و اجتماعی در آستانه ورود به جامعه است.

ماهر

وی افزود : یکی از دغدغه های سربازان پس از پایان دوره ضرورت خدمت، موضوع اشتغال است و در طرح «سرباز ماهر» آموزش های کسب و کار نیز به سربازان ارائه می شود. 

لطفی گفت: سربازان در زمینه مهارت های زندگی و اجتماعی، با موضوعات مختلفی آشنا می شوند تا برای ورود به مرحله جدید زندگی، دوره های آموزشی لازم را طی کنند.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره ورزش و جوانان استان قزوین در خصوص سهمیه یگان های نظامی استان در طرح« سرباز ماهر: گفت: از تعداد 400 سرباز پیش بینی شده در طرح «سرباز ماهر» تعداد 100 سهمیه متعلق به وزارت دفاع، 50 سهمیه به سپاه صاحب الامر (عج) استان، 150 سهمیه به ارتش و 100 سهمیه نیز به نیروی انتظامی استان اختصاص یافته است.

وی گفت: کلاس های «سرباز ماهر» با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در حال برگزاری است و مدت زمان هر دوره 80 ساعت است که تا پایان سال ادامه خواهد داشت. 

لطفی در خصوص سطح کیفی آموزش های ارائه شده در طرح «سرباز ماهر» تاکید کرد: با توجه به اینکه مربیان کلاس های این طرح آموزشی از اساتید جهاد دانشگاهی انتخاب شده اند و این افراد از صلاحیت های تخصصی و تجربه لازم در این خصوص برخودارند، کیفیت دوره ها بالاست. 

سرباز 2

اختصاص 640 میلیون ریال در طرح سرباز ماهر

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره ورزش و جوانان استان قزوین اظهارداشت: در طرح «سرباز ماهر» در ل جاری 640 میلیون ریال اعتبار تخصیص یافته و این طرح با توجه به برنامه ریزی انجام شده در سال آینده نیز ادامه خواهد یافت. 

وی اظهارامیدواری کرد در سال آینده با افزایش اعتبار و سهمیه افراد بتوان سربازان بیشتری را با مهارت های زندگی آشنا کرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: