به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ منوچهر حبیبی در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان قزوین که عصر دوشنبه در استانداری برگزار شد اظهارداشت: موضوع مواد مخدر همه گروهها و افراد را تهدید می کند و تا مافیای جهانی آن دنبال سود اقتصادی با جان مردم هستند باید این موضوع را یک تهدید تلقی کنیم.

وی اضافه کرد: اگر به پیامدهای ویرانگر مواد مخدر بی تفاوت شده و خطر آن را جدی نگیریم باید هزینه های بیشتری را متحمل شویم لذا کم رنگ شدن موضوع نگران کننده است.

حبیبی گفت: زشتی کار اعتیاد نباید در جامعه کم رنگ شود لذا دستگاه قضایی در صدور احکام سخت گیرانه، قاطع، بازدارنده با قاچاقچیان و معتادان، نیروی انتظامی در برخورد جدی با معتادان، رسانه ها در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی، جدی تر عمل کنند.

222222

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین بیان کرد: با توجه به گسترش مواد افیونی در برخی مراکز دانشگاهی مقرر شد جلسه ای با حضور روسای دانشگاهها تشکیل شده و موضوع بررسی شود.

وی اظهار داشت: دبیرخانه شورا باید مراقبت از حوزه های دانش آموزی، دانشجویی و محیط های کارگری را در اولویت برنامه های خود قرار داده و جامعه هدف را در برنامه ریزی مشخص کند.

حبیبی اضافه کرد: مراقبت از اغذیه فروشی ها در اطراف مدارس و دانشگاهها، کنترل رفتار جوانان و نوجوانان و جدی گرفتن اعتیاد بانوان نیز از موضوعاتی است که باید در اولویت کار متولیان باشد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین یادآورشد: مراکز متادون درمانی در استان باید نظارت و مراقبت بیشتری شود تا درمان بر اساس اصول بهداشتی صورت گیرد.

حبیبی از بازنگری در وضعیت صدور مجوز مراکز ترک اعتیاد و تشکیل کمیته بانوان در شورای مبارزه با مواد مخدر هم خبر داد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: