به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ کارگروه تخصصی توسعه و تجهیز اردوگاههای دانش آموزی استان قزوین عصر شنبه با حضور علی فرخزاد معاون عمرانی استانداری، حسنعلی اصغری مدیرکل آموزش و پرورش، رجب رحمانی نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاههای اجرایی در اردوگاه شهید بابایی یانس آباد آبیک برگزار شد.

علی فرخزاد در این جلسه اظهارداشت: توجه به نیازهای فرهنگی و تفریحی و اوقات فراغت جوانان و نوجوانان از امور مهمی است که شاید به آن کمتر اهمیت داده ایم و غفلت از این موضوع هیچ توجیهی ندارد.

وی اضافه کرد: بدون تردید در کنار تحصیل در مدارس باید دانش آموزان را با مهارت های دیگر زندگی آشنا کنیم و در این میان اردوگاهها بهترین مکان و ابزار برای کسب مهارت های فردی و اجتماعی است که باید بستر آن را مهیا کنیم.

معاون عمرانی استانداری قزوین تصریح کرد: خوشبختانه دو اردوگاه مهم دانش آموزی در استان وجود دارد که اگر بتوانیم بموقع و بسرعت آن را مورد بهره برداری قرار دهیم گام مهمی در تامین اوقات فراغت دانش آموزان برداشته ایم.

وی بیان کرد: محدودیت منابع اعتباری دولت و بویژه آموزش و پرورش ایجاب می کند برای تکمیل این دو اردوگاه حتما از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کنیم و قانون نیز این اجازه را به ما داده است.

فرخزاد یادآورشد: بخشی از کارها نیازمند اعتبار است که تاکنون در تامین زیرساخت ها با همه سختی ها اقدامات خوبی شده و بخشی از کارها نیز از نوع مدیریتی مانند دریافت اسناد در حال انجام است و باید سرعت داده شود.

معاون عمرانی استانداری قزوین گفت: برای تامین آب و نهال کاری و ایجاد شبکه تصفیه مجموعه ها می توانیم از ظرفیت دستگاه های اجرایی استفاده کنیم و همکاری شهرداری هم در این زمینه ضروری است که با تفاهم نامه این کار انجام می شود. 

اردوگاه 3

معاون عمرانی استانداری قزوین اظهارداشت: لازم است اعتبارات مورد نیاز و تخصیص آن را در سال آینده بیشتر کنیم تا تکمیل اردوگاهها سرعت گیرد و در این میان از فرمانداران آبیک و تاکستان هم انتظار داریم از اعتبارات سال آینده برای اردوگاهها پیش بینی لازم را انجام دهند.

واگذاری 10 هکتار اراضی اردوگاه به بخش خصوصی

فرخزاد در ادامه از ضرورت تامین منابع مالی از محل فروش بخشی از زمین  های مجموعه خبر داد و گفت: می توانیم بر اساس قانون حدود 10 هکتار از زمین های اردوگاه یانس آباد را به بخش خصوصی واگذار کنیم و از محل درآمدهای حاصل شده برای تامین نیازها اقدام کنیم.

وی تکمیل سوئیت های مجموعه اردوگاهی یانس آباد را از دیگر کارهای دارای اولویت دانست و افزود: در حال حاضر 65 سوئیت این اردوگاه می تواند با حداقل 15 تا 20 میلیون تومان هزینه برای هر واحد نوسازی و تجهیز و برای اسکان آماده شود تا بتدریج بتوانیم مجموعه را آماده بهره برداری کامل کنیم.

فرخزاد اظهارداشت: دیوار کشی و نصب دوربین برای تامین امنیت اردوگاه از دیگر کارهایی است که باید در اولویت قرار گیرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: