به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ مصطفی صالحی  در جلسه ستاد سوخت استان که با حضور اعضای کمیته سوخت برگزار شد، اظهار کرد: با پیگیری مسئولین استان و در جهت کاهش آلودگی هوا، ۶۷ درصد سوخت نیروگاه شهید رجایی از گاز طبیعی مصرف می شود. 

وی فرهنگ سازی در مصرف بهینه انرژی از جمله برق و گاز را از عوامل تاثیر گذار و مهم در مصرف بهینه سوخت دانست و افزود: با فرهنگ سازی در مصرف بهینه انرژی در تمامی حوزه ها از جمله مصارف خانگی، صنوف و صنایع می توان فرهنگ درست و بهینه مصرف انرژی را به یک فرهنگ عمومی و نهادینه در جامعه تبدیل کرد که این امر از طریق رسانه‌ها، از جمله صدا و سیما، تبلیغات، فضای مجازی و ... امکان پذیر است.

صالحی در ادامه بر اهمیت رعایت الگوی مصرف بهینه انرژی در تمامی ارگان ها و دستگاه های اجرایی تاکید کرد و افزود: رعایت الگوی مصرف بهینه انرژی در ساعات اداری و غیر اداری، از وظایف مهم تمامی ادارات، دستگاه های اجرایی و ارگانهای دولتی و غیر دولتی می باشد که مسئولین مربوطه باید با بازدید های دوره ای، بر رعایت این اصول نظارت کنند.

صالحی در پایان ضمن تشکر از تمامی دستگاه های ذیربط، تامین و توزیع سوخت در استان را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: با توجه به نزدیکی پایان سال، لازم است شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان مانند گذشته تمهیدات لازم برای تامین و ذخیره سازی فرآورده‌های نفتی ازجمله بنزین و نفت سفید اتخاذ نماید تا استان با مشکل جدی در سال آتی مواجه نشود.⁩

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: