به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ هدایت الله جمالی پور در این باره اظهارداشت: در مدت یک سالی که در گیر ویروس منحوس و خطرناک کرونا هستیم با ازدست دادن شهروندان زیادی دچار آسیب روحی شده ایم و در اقتصاد نیز مردم هزینه های سنگینی را تحمل کرده اند. 

وی بیان کرد: به هر حال این ویروس کسب و کار و اقتصاد را دچار بحران و چالش جدی کرده و کادر درمانی با بسیج همه امکانات در خدمت مردم استان قرار گرفته اند تا این وضعیت کنترل شود.

استاندار قزوین تصریح کرد: از ابتدای انتشار ویروس کرونا تاکنون تعداد 17 هزار و 731 نفر در بیمارستانهای استان قزوین بستری شده اند و تعداد یک هزار و 306 نفر نیز فوت کرده اند و امروز با تهدید موج چهارم مواجهیم و باید کمک کنیم تا این آمارها بالا نرود.

وی بیان کرد: ما نیز با درک شرایط موجود با هر گونه محدودیت و تعطیلی کسب و کارها بشدت مخالفیم ولی سلامت مردم در اولویت قرار دارد و از آنجا که این بیماری شرایط پایداری ندارد و با میزان رعایت پروتکل ها همه گیری خود را نشان می دهد لذا حتی اگر محدودیت های کسب و کار و تردد با مصوبات ستاد کرونای کشور و استان کاهش پیدا کند ما باید رعایت پروتکل های بهداشتی را جدی تر بگیریم تا آسیب نبینیم.

کرونا قزوین

جمالی پور اضافه کرد: تداوم بیماری موجب خستگی و کم حوصلگی شهروندان شده اما باید سعه صدر و تحمل خود را بالا ببریم و به دلیل پیچیدگی و خطر ویروس به هیچوجه سهل انگاری نکنیم زیرا در این صورت بسرعت به شرایط بدتری برگشته و همه زحمات هدر می رود.

استاندار قزوین اظهارداشت: با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال و تهدید موج چهارم شاهد صعود تدریجی تعداد بستری ها هستیم که یک هشدار و زنگ خطر است لذا از مسئولان ستاد کرونا درخواست می کنیم نظارت و بازرسی ها را بیشتر کرده و هشدارها را جدی بگیرند و به مردم اطلاع رسانی کنند تا ویروس را همچنان خطرناک بدانند.

وی گفت: ضمن تشکر از همراهی همه مردم مجددا از شهروندان درخواست می کنیم موج چهارم بیماری را جدی بگیرند و با دقت پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند تا وارد شرایط بحرانی نشویم.

جمالی پور تصریح کرد: از شهروندان انتظار داریم به مصوبات کرونا اهمیت دهند و با زدن ماسک، خودداری از حضور در جشن های عروسی و ترحیم، دورهمی خانوادگی و رعایت نکات بهداشتی به ما کمک کنند تا شرایط کرونایی را به حالت پایدار برسانیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: