به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ منوچهر حبیبی در خصوص وضعیت بیماری کرونا در استان اظهارداشت: بلافاصله پس از مشاهده اولین فرد مبتلا به ویروس انگلیسی در استان مراقبت و قرنطینه روستای حسین آباد در دستور کار قرار گرفت.

وی اضافه کرد: همچنین تست افراد در تماس با فرد متوفی و نیز بستگان وی با سرعت انجام شد و افراد آلوده به ویروس شناسایی شدند و تحت مراقبت قرار گرفتند.

حبیبی اظهارداشت: در حال حاضر ویروس سرکش انگلیسی در آبیک در کنترل کامل قرار دارد و روستای حسین  آباد همچنان در قرنطینه کامل است و رفت و آمدها به این روستا بشدت کنترل می شود.

وی اضافه کرد: تا پایان این هفته تست کامل مجدد از اهالی و ساکنان روستای حسین آباد آبیک انجام می شود و در خصوص ادامه قرنطینه نیز تصمیم گیری خواهیم کرد.

جانشین ستاد کرونای استان قزوین یادآورشد: شهروندان لازم است مطلع باشند که مهار ویروس کرونا به نوع رفتار ما بستگی کامل دارد و تا زمانی که میزبان شایسته ای برای ویروس باشیم، جشن های عروسی و مجالس ترحیم را برگزار کنیم، ماسک نزنیم باید تا مدتهای مدیدی از این میهمان خطرناک و ناخوانده پذیرایی کرده و هزینه آن را پرداخت کنیم.

حبیبی یادآورشد: کرونا ویروس خطرناک و پیچیده ای است که شهر و روستا نمی شناسد و ویروس انگلیسی نه فقط یک شهرستان بلکه یک کشور را به وحشت انداخته است و باید از آن بترسیم.

حبیبی گفت: سرعت انتشار ویروس کرونا همپای سرعت باد و نور است و دو هفته کنترل طلایی و مهم و حساس را در پیش رو داریم تا وارد شرایط بحرانی نشویم.

وی اظهارداشت: باید از خودمان و دستگاههای اجرایی و دولتی شروع کنیم و در همه ادارات پروتکل های بهداشتی بشدت رعایت شود تا دچار مشکلات دیگری نشویم.

جانشین ستاد کرونای استان قزوین بیان کرد: متاسفانه به نظر می رسد در روزهای اخیر میزان رعایت پروتکل ها کاهش یافته که این روند بسیار خطرناک است زیرا اگر ما عقب نشینی کنیم سرعت تهاجم و حمله ویروس بشدت افزایش می یابد.

وی بیان کرد: کنترل تردد بین شهری با نیروی انتظامی خواهد بود و انتظار داریم مراقبت ها بیشتر شود و تعطیلی اصناف از ساعت 20.30 دقیقه با جدیت انجام شود و ضمن افزایش تست گیری از افراد بتوانیم وضعیت را کنترل کنیم.

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: