به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ سردار علی ابراهیمی در خصوص اقدامات انجام شده برای مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر در یک سال اخیر اظهارداشت: با بسیج همه امکانات خود تلاش کرده ایم با مبارزه جدی با سوداگران مرگ به سلامت جامعه کمک کنیم و در سالهای اخیر موفقیت های خوبی داشته ایم.

وی بیان کرد: کشفیات مواد مخدر در 10 ماهه اخیر نسبت به مدت مشابه سال قبل 41 درصد افزایش داشته است.

سردار ابراهیمی تصریح کرد: با تلاش نیروهای پلیس مبارزه با مواد مخدر امسال 5 تن و 87 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف و ضبط شده است که بیش از 3 تن تریاک، 82 کیلوگرم حشیش، 701 کیلوگرم هروئین، 170 کیلو مرفین و یک تن سایر مواد افیونی بوده است.

فرمانده انتظامی استان قزوین یادآورشد: با اجرای طرح های مقابله با قاچاقچیان تعداد 4 هزار و 589 نفر قاچاقچی، حمل کننده و نگهدارنده و فروشنده مواد مخدر دستیگر و تحویل مقامات قضایی شده اند.

سردار ابراهیمی گفت: در میان دستگیر شدگان 951 نفر قاچاقچی، 1242 نفر توزیع کننده، 2353 نفر نگهدارنده مواد هستند و 874 نفر معتاد هم تحویل کمپ ها شدند.

وی اظهارداشت: با اجرای 773 طرح پاکسازی نقاط آلوده در نقاط مختلف شهری، اطراف مراکز آموزشی، اطراف ریل راه آهن و کنترل محورهای مواصلاتی با جمع آوری معتادان نسبت به ارتقای امنیت اجتماعی اقدام شده است.

فرمانده انتظامی استان قزوین یادآورشد: تاکنون با تشکیل 11 جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر تعدا 65 مصوبه داشتیم که همه آنها بجز یک مورد اجرایی شده است.

وی از اجرای طرح جمع آوری معتادان متجاهر در آستانه نوروز خبرداد و تصریح کرد: برای کاهش جرائم در ایام تعطیلات نوروزی این طرح اجرا می شود و از مردم انتظار داریم در صورت مشاهده آلودگی مواد مخدر در محلات آن را به پلیس گزارش کنند.

سردار ابراهیمی گفت: در اقدامات پلیسی انجام شده با انهدام سه باند توزیع مواد مخدر تعداد ۱۰۱ دستگاه خودرو به ارزش ۲۰ میلبارد تومان توقیف شد. 

وی بیان کرد: امسال بیش از ۱۰۲ هزار عدد قرص روان گردان کشف و ضبط شد که این وضعیت هشداری است که مراقب توزیع دارو میان معتادان باشیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: