به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان قزوین عصر سه شنبه با حضور مظفر علیخانی معاون استانها و تشکل های اتاق ایران، حمید زادبوم معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، جمالی پور استاندار، رجب رحمانی نماینده تاکستان در مجلس شورای اسلامی، محمد قاسمی دادستان، مهدی بخشنده رئیس اتاق بازرگانی قزوین، مهدی عبدیان رئیس اتحادیه صادرکنندگان و جمعی از صادر کنندگان استان و تولیدکنندگان در یکی از مجتمع های رفاهی قزوین برگزار شد.

عزیزالله افضلی در این مراسم با ارائه گزارشی از وضعیت صادرات استان اظهارداشت: امسال بیش از 542 هزار تن کالا به ارزش 267 میلیون دلار شامل آهن آلات، فولاد، تخم مرغ، شیر خشک، سیب زمینی سرخ کرده، ظروف یک بار مصرف و ظروف شیشه ای به کشورهای دیگر صادر شده است.

رئیس سازمان صمت استان قزوین بیان کرد: عمده این کالاها به کشورهای عراق، افغانستان، ترکمنستان، آذربایجان، عمان صادر شده است.

image_2021_3_16-9_58_38_210_W6x

وی افزود: شرایط کرونا بسیاری از برنامه های صادراتی را تحت تاثیر قرار داد و برخی از معاملات صورت نگرفت.

افضلی تصریح کرد: در استان قزوین صادرکنندگان شاخصی داریم که با سابقه و تجربه ارزشمند خود به ارتقای جایگاه صادراتی استان کمک کرده اند و امیدواریم در سال آینده اتفاقات بهتری در این بخش رخ دهد.

وی گفت: بازاریابی و شناخت بازارهای هدف صادراتی یک کار تخصصی است و شاید همه تولیدکنندگان با آن آشنا نباشند لذا این بخش باید به صورت تخصصی توسط اتحادیه صادرکنندگان مورد توجه جدی قرار گیرد.

رئیس سازمان صمت استان قزوین اظهارداشت: در سال آینده برنامه های مدونی برای صادرات استان پیش بینی شده که عملیاتی خواهیم کرد.

وی از همکاری دستگاه قضایی در همراهی با تولیدکنندگان و صادرکنندگان نیز تشکر و قدردانی کرد.

خان

در ادامه حمیدرضا خانپور مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گفت: با جذب 217 سرمایه گذار توانستیم رتبه اول کشور را دراین بخش کسب کنیم.

وی بیان کرد: با واگذاری 200 هکتار زمینه به سرمایه گذاران بستر لازم را برای جذب سرمایه گذار و تحقق جهش تولید در استان مهیا کرده ایم.

در ادامه از صادرکنندگان نمونه استان قزوین تجلیل شد.

 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: