به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ هفتادمین جلسه ستاد کرونای استان قزوین عصر شنبه به ریاست جمالی پور در استانداری برگزار شد.

هدایت الله جمالی پور در این جلسه اظهارداشت: سال ۹۹ را با همه سختی ها و ناملایمات با صبوری و ایستادگی مردم و تلاش مدیران به سختی به پایان رساندیم در شرایطی که تحریم های ظالمانه دشمن به معیشت مردم آسیب زد و کرونا هم شرایط را سخت تر کرد.

وی بیان کرد: در این شرایط بسیاری از اصناف دچار بحران شدند و در حالی که بسیاری فکر می کردند نظام با چالش امنیتی مواجه خواهد شدتوانستیم از ناملایمات عبور کنیم.

استاندار قزوین تصریح کرد: امیدواریم  سال ۱۴۰۰ توام با برکت و عزت و آسایش بیشتری برای مردم باشد و شرایط بهتری از نظر اقتصادی هم رقم بخورد..

جمالی پور در ادامه با اشاره به تشدید آلودگی های ویروس کرونا اظهارداشت: با گذشت بیش از یک سال این ویروس همچنان با ماست و پیک چهارم بسیار سخت تر شده و گزارش ها نشان می دهد بخشی از کشور بشدت آلوده خواهد شد.

کرونا 32ر1

وی افزود: از همین لحظه باید مراقبت باشیم دچار پیک خطرناک نشویم زیرا بی توجهی و سهل انگاری شرایط را بحرانی می کند.

استاندار قزوین تصریح کرد: یک غفلت موجب زرد و قرمز شدن شهرها می شود و در آستانه انتخابات اگر ویروس کنترل نشود به حضور مردم آسیب می زند.

جمالی پور گفت: با فعالیت واحدهای صنفی به شرط آن که شیوه ها نامه ها را کاملا رعایت کنند موافقیم اما فرمانداران تلاش کنند با مدیریت منطقی و رعایت کامل پروتکلها این وضعیت کنترل شود.

وی افزود: کسانی که در ایام عید به مسافرت رفته اند لازم است رعایت کنند تا دو هفته با دیگران تماس نداشته باشند تا آلودگی منتشر نشود این در حالی است که خیلی از اصنافی که آنها را تعطیل کردیم حتی مسافرت نرفتند و رعایت هم کردند اما بیشترین آسیب را دیدند لذا انصاف نیست دوباره آسیب ببینند و به همین دلیل اختیار با فرمانداران است تا خودشان در شهرستانها تصمیم بگیرند تا وضعیت چگونه کنترل شود.

استاندار قزوین اظهارداشت: اگر اصناف تضمین دادند که پروتکل ها را رعایت و کارها را مدیریت می کنند و همکاری لازم را داشته باشند ما نیز هر چند در شرایط قرمز و نارنجی و زرد هستیم اما به فرمانداران اختیار می دهیم همکاری کنند و تصمیم محلی بگیرند.

وی گفت: هفته آینده باید شاهد کاهش بیماری باشیم و یک هفته به فرمانداران اختیار می دهیم تا اگر شرایط بهتر شد و بیماری کاهش یافت همچنان این روند ادامه پیدا کند و اگر وضعیت بدتر شد خودمان در استان تصمیم خواهیم گرفت.

کرونا 21

جمالی پور افزود: دانشگاه علوم پزشکی رصد کند و هر جا لارم بود جلسه فوق العاده تشکیل دهند تا شرایط را کنترل کنیم.

استاندار قزوین با تاکید بر تعطیلی تالارها گفت: تالارها باید تعشیل شود و فعالیت رستورانها فقط به صورت بیرون بر مجاز باشد تا از تشکیل صفوف شهروندان جلوگیری شود و هر جا صفی تشکیل شد بسرعت تعطیل خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: لازم است همکاری ها دو طرفه باشد و اگر به اصناف کمک می کنیم خود کسبه هم باید همکاری کنند زیرا همه در معرض خطر هستیم و باید بشدت مراقبت کنیم. 

جمالی پور از مدیران شرکت شهرک های صنعتی و سازمان صمت استان خواست برای تست کارگران قبل از ورود به کارخانه ها با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اقدام کنند.

استاندار قزوین خواستار تشدید ممنوعیت تردد شبانه، کنترل ورود شهروندان به پاساژها، رعایت شدید تر نکات بهداشتی در روزهای آینده شد و گفت: فعالیت کارکنان دولت هیچ تغییری در شرایط کنونی نخواهد داشت و همه کارمندان با رعایت پروتکلها باید در ادارات حضور یافته و خدمت رسانی کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: